Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Gradska ura

Rasprave o arhitekturi Rijeke i okolici
nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Re: Gradska ura

Post broj:#46  PostPostao/la nikola » 12.1.2012, 14:39

Neobično mi je gledati bočne stranice gradske ure u kamenu pa sam razmišljao kako bi ja to napravio. Došao sam do zaključka da bi isto postavio kamen, eventualno bi opiturao u žuto koje već postoji.
Super uradak! :bravo: :bravo:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#47  PostPostao/la Adamić » 12.1.2012, 15:00

Nowski super. Ako može primjedba za poboljšanje.. ispupčio bi elemente na građevini ..znači dvoglavi orao..sat... ovako sve izgleda kao naljepljeno .
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

rijeka53

Post broj:#48  PostPostao/la rijeka53 » 12.1.2012, 15:05

:bravo: ... konacno jedan lijepi originalni suvenir, kradem filmic pa na fejspuk :pozdrav:

gost

Post broj:#49  PostPostao/la gost » 12.1.2012, 15:09

Nowski napisao:Mali 3d uradak...

Pohvala za ideju!
Nadam se kako je ovo samo prvi predložak koji će rasti, kako detaljima kroz vrijeme, tako i bogatstvom istih.
Usto, predlažem ti neka se vrtnja odvija malo sporije, polakše...
Čekam s nestrpljenjem nove verzije...
:pozdrav:

gost

Post broj:#50  PostPostao/la gost » 12.1.2012, 15:22

Imam osjećaj da će ono šta radi asusnjar biti prava stvar a ne ovaj filmić. :dole
Jeftino i nedoraslo današnjoj tehnilogiji. Ponešto se kužim u grafiku a cad programi su mi svakodnevni posao. Ako je autor potrošio više od 2 sata na izradu filmića ... ma nije ni toliko. Svaki cad program to može na brzinu odraditi.
Ali nije stvar napraviti nešto na brzinu. Treba temeljito i kvalitetno pristupiti poslu.
Adamić kaže da bi "malo" poboljšao tako da doda ispupčenja na građevini. E pa upravo ta ispupčenja čine razliku od posla za 2 sata i npr. dva mjeseca.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#51  PostPostao/la Adamić » 12.1.2012, 15:35

Ovo od Nowtnya bi bilo dobro za zgrade na Google Earthu. Rijeka dosad ima malo obrađenih zgrada.

asusnjar
Šta da ?
Šta da ?

Teme: 1

Post broj:#52  PostPostao/la asusnjar » 12.1.2012, 22:17

Nowski napisao:Mali 3d uradak...

Ovo izgleda super, ako je cilj bio napraviti Riječku uru sa što manje poligona i u kratkom roku. Jedino su ti dimenzije tornja krive. Volio bi čuti što si htio postići i koliko si ti zadovoljan samim modelom?

Adamić napisao:Ovo od Nowtnya bi bilo dobro za zgrade na Google Earthu. Rijeka dosad ima malo obrađenih zgrada.

Slažem se, malo da se poprave dimenzije i model je super za to.

FiumeRi napisao:Imam osjećaj da će ono šta radi asusnjar biti prava stvar a ne ovaj filmić. :dole
Jeftino i nedoraslo današnjoj tehnilogiji. Ponešto se kužim u grafiku a cad programi su mi svakodnevni posao. Ako je autor potrošio više od 2 sata na izradu filmića ... ma nije ni toliko. Svaki cad program to može na brzinu odraditi.
Ali nije stvar napraviti nešto na brzinu. Treba temeljito i kvalitetno pristupiti poslu.
Adamić kaže da bi "malo" poboljšao tako da doda ispupčenja na građevini. E pa upravo ta ispupčenja čine razliku od posla za 2 sata i npr. dva mjeseca.

Vidim da je Nowski prije videa napisao "Mali 3d uradak..." pa vjerovatno to ni ne prezentira kao neki vrhunski rad. Treba vidjet koja mu je svrha. Da se ovo brzo napravi, istina je. A ja radim na tome da bude prava stvar, pa kad bude onda će biti gotovo ;)

Nowski
Gost
Gost

Post broj:#53  PostPostao/la Nowski » 13.1.2012, 08:54

Kao sto rekoh "Mali 3d uradak"... Za dimenzije su mi fotografije bile jedina referenca tako da namjeravam ih popraviti u skorije vrijeme...
I da... jedan od ogranicenja je bio i broj mogucih poligona... a i vrijeme... Nije ni lako odradit model na taj nacin a da ne izgleda shugavo...
Moguci rezultati su daleko od ovoga i jako dobro znam koliko je vremena potrebno za detaljne rezultate...
Bilo bi dobro kada bi postojao odvojen blog za 3d rekonstrukcije/animacije rijeckih gradjevina posto radim na Guvernerovoj Palaci, a bilo bi i jako zanimljivo vidjet i ostale i mozda naposljetku imati vecinu znacajnih dradjevina odradjenimau 3d-u. I tu bi bilo jako korisno kada bi ljudi koji znaju naci ili vec imaju neke od nacrta tih gradjevina. To bi cijeli proces znacajno ubrzalo.
Hvala na komplimentima, ....

Jakob Raunacher
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 9

Post broj:#54  PostPostao/la Jakob Raunacher » 4.5.2012, 09:09

Zanimljiva tema i vidim još uvijek nedovoljno obrađena. Priključio bih se sa sitnim prilogom. Jedno vrijeme se u zvoniku nalazilo tzv. patricijsko zvono, koje je izvorno potjecalo iz riječkog kaštela. Izradio ga je u 15. st. majstor Johanes, venecijanski zvonoljevač. Na njemu su se nalazili prikazi svetaca, grb Devinaca i ime zvonoljevača. Slike slijede u nastavku.
Slika

Slika

Slika

Slika

Skupio sam još neke slike riječkih zvona pa bi možda bilo dobro otvoriti novu temu - Riječka zvona
Tema Riječka zvona: viewtopic.php?f=28&t=1927&start=30
NEMO SINE CRIMINE VIVIT

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 22

Post broj:#55  PostPostao/la Fiuman » 14.9.2012, 14:08

RIJEKA - Oluja što je u srijedu navečer pogodila Kvarner, osim što je izazvala brojne probleme u prometu i zadala nove glavobolje vlasnicima kuća kojima je prokisnuo krov, zaustavila je i vrijeme na riječkoj uri na Korzu.

Gradski sat, koji je svojevrsni simbol grada Rijeke, tako ne radi već drugi dan.

--------------------------------------

Valjda će uskoro proraditi... : molitva

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/R ... -drugi-dan

kobler
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 10

Post broj:#56  PostPostao/la kobler » 24.9.2012, 23:15

Vidjet ću sutra je li proradio.
Iako, sve je dosta čudno - srce/mozak "sata" ustvari je kompjuter preko neta povezan sa atomskim satom.
Valjda se sprdio od groma ili tako nešto.

No, od kad je posljednji urar koji je brinuo o gradskim satovima otišao u penziju, sat brine sam o sebi.

kobler
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 10

Post broj:#57  PostPostao/la kobler » 27.9.2012, 20:08

Prošlo je sutra, a ja sam danas vidio da radi. Kad se sluči trenutak, pitat ću što je bilo i hoće li ubuduće biti takvih pojava.

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#58  PostPostao/la nikola » 27.9.2012, 20:18

kobler napisao:...
No, od kad je posljednji urar koji je brinuo o gradskim satovima otišao u penziju, sat brine sam o sebi.

kobler napisao:...pitat ću što je bilo i hoće li ubuduće biti takvih pojava.

Pitat ćeš sat ili ćeš s penzićem urarom na kafe? :kava:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 22

Post broj:#59  PostPostao/la Fiuman » 17.10.2012, 18:44

Možda su ove slike bile pod starim slikama, ali ovdje nisu...

Gradska ura i još je dvoglavi orao na njoj...

gradska ura1.jpg
gradska ura1.jpg (437.96 KiB) Pogledano 5238 puta

gradska ura2.jpg
gradska ura2.jpg (659.29 KiB) Pogledano 5238 puta

gradska ura3.jpg
gradska ura3.jpg (497.4 KiB) Pogledano 5238 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: Stare fotografije Rijeke

Post broj:#60  PostPostao/la Adamić » 7.1.2014, 02:11

Desno od gradskog tornja , na fasadi se vidi lik sv.Vida.
Rijeka gradski toranj sv vid 1952.jpg
kliknuti za veći prikaz

Gradski toranj s urom, 29.1.1952.

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhitektura