Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Šibenska ulica Rijeka naziv radne zone

Rasprave o arhitekturi Rijeke i okolici
asignacija55
Gost
Gost

Teme: 1

Šibenska ulica Rijeka naziv radne zone

Post broj:#1  PostPostao/la asignacija55 » 22.8.2017, 17:30

Pozdrav,
zna li možda netko tko je bio investitor, izvođač radova za zgrade građene 1961. godine u Šibenskoj ulici u Rijeci? Naime, radi kupnje stana u zgradi potrebna nam je građevinska ili uporabna dozvola koju moramo izvući iz državnog arhiva, međutim bez naziva investitora te oznake radne zone zgrade to nije moguće. Dosta je hitno, ako netko zna pošteno ga nagrađujme

Hvala

milic
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 6

Re: Šibenska ulica Rijeka naziv radne zone

Post broj:#2  PostPostao/la milic » 27.8.2017, 08:48

Mislio sam da će netko znati odgovore na ova pitanja... :ne znam:
Ja ne znam, ali pokušat ću ti pomoći.
Na zgradama građenih tih godina pri ulazu, obično s vanjske strane, postavljane su kamene ploče s ugraviranim izvođačem i godine građenja. Npr. GP Jadran 1961.
Ne znam točno do kada su se novčana sredstva udruživala u Stambenom poduzeću Rijeka koje je raspolagalo stanovima. Kasnije, oko 1965. su firme same počele graditi stanove odnosno voditi svoju stambenu politiku a Stambeno poduzeće je samo upravljalo stanovima koji su bili u vlasništvu firmi.
Evo, toliko znam o tome, odnosno ne znam. Ovo je sve neprovjereno, ali ti možda i pomogne. :pozdrav:
Daj balu mali!

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 173

Re: Šibenska ulica Rijeka naziv radne zone

Post broj:#3  PostPostao/la Vežičanka » 28.8.2017, 15:29

Na žalost kod postavljanja novih fasada, koje se masovno postavljaju u Rijeci, prekrivaju se trajno ploče na kojima je podatak o izvođaču radova i godina izgradnje, što je šteta jer se time gube dragocjeni podaci.
Ne znam je li se mijenjala fasada na dotičnoj zgradi, ali to s prekrivanjem sam vidjela na svim zgradama na Gornjoj Vežici.

Nadalje, od kad se to za kupnju stana mora predočiti građevinska ili uporabna dozvola? Ili ja nisam u tijeku?
Pa ako je zgrada (i stanovi u njoj) upisana u katastar i gruntovnicu (i gdje je sve trebala biti upisana) valjda je na osnovu nečega upisana. Nije valjda upisana bez građevinske dozvole. Mada je po tom pitanju svašta moguće u ovoj državi.

Osim toga ako i trebaju takvi papiri, što nije to dužan pribaviti prodavatelj?

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Arhitektura