Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Obnova fasada

Rasprave o arhitekturi Rijeke i okolici
Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Obnova fasada

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 16.6.2011, 12:02

Zanimljiva tema će to biti , meni svakako pa možemo vidjeti kroz razne obnove fasada koliko kuna prosječno dođe neka obnova zgrade. Te kako su obnovljene.

Krenimo! Priključite se i vi.

Palača "Jadran", simbol pomorske moći Rijeke, sjedište vodećeg brodarskog poduzeća "Jadrolinije". Palača je sagrađena 1897. za brodarsko društvo "Adria", s ugarsko - američkim kapitalom. 2007 godina je kompletno obnovljena. Zaštitni premaz je sa StoLotusan Color. Investitor: Grad Rijeka
Jadrolinija Rijeka,Ministarstvo zaštite okoliša i prostornog uređenja.Izvođač: Joskić d.o.o. Rijeka

palača jadran adria jadrolinija  (1).jpg
palača jadran adria jadrolinija (1).jpg (100.04 KiB) Pogledano 5670 puta

Ovako je zgrada izgledala 2006.godine.

palača jadran adria jadrolinija  (2).jpg
palača jadran adria jadrolinija (2).jpg (257.57 KiB) Pogledano 5670 puta

Na pročelju gdje je Jadranski trg nalaze se kipovi simboli četiri kontinenta (Japanka, Egipćanka, Indijanka i Europejka), izvanredne skulpture Sebastiana Bonomia.

palača jadran adria jadrolinija  (3).jpg
palača jadran adria jadrolinija (3).jpg (121.84 KiB) Pogledano 5670 puta

Fotka je iz 1966.

palača jadran adria jadrolinija  (4).jpg
palača jadran adria jadrolinija (4).jpg (202.64 KiB) Pogledano 5670 puta

Na ovom pročelju se nalaze simbolizirajuće figure pomoraca: kapetan, kormilar, strojar i pilot

Konačan rezultat je više nego odličan. :bravoveliki: :srce :zastava: :slikanje:

Obnova pročelja Pallazo Adria, odnosno upravne zgrade Jadrolinije koštala je 5.623.373,95 kn od toga je 1.889.366,13 kuna dao Grad Rijeka (33,5 %).
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: Obnovljene fasade

Post broj:#2  PostPostao/la Adamić » 29.6.2011, 22:52

Najnovija obnova u gradu je Upravno poslovna zgrada HT-a

Upravno poslovna zgrada HT-.jpg
Upravno poslovna zgrada HT-.jpg (189.84 KiB) Pogledano 5583 puta

Fasada je prekrivena staklenom vunom radi bolje toplinske izolacije.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#3  PostPostao/la Adamić » 6.7.2011, 23:43

Kozala

obnavlja se "bijeli" neboder :radovi: :zastava:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 19.7.2011, 23:27

Prije godinu dana i poslije. Prekrasno! Zar ne? Sve to zahvaljući mobilnoj anteni na krovu. Sad koliko je to zdravo, dalo bi se raspravljati.

pomerioulica2010.jpg
pomerioulica2010.jpg (94.55 KiB) Pogledano 5670 puta

Pomerio ulica , pokraj Guvera.
p1040312fr.jpg
p1040312fr.jpg (99.64 KiB) Pogledano 5670 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#5  PostPostao/la Adamić » 20.7.2011, 00:51

Ovaj objekt je 1965. godine gradilo poduzeće Jadran za svoje potrebe a danas je tu zgradu kupila i preuredila naša župnija.

Nova zgrada Primorsko goranske županije je nedavno završena.

zgrada Primorsko goranske županije gomila (1).jpg
zgrada Primorsko goranske županije gomila (1).jpg (11.9 KiB) Pogledano 5670 puta

Županija je za 18 milijuna kuna kupila bivšu zgradu Erste banke na Slogin-kuli

zgrada Primorsko goranske županije gomila (2).jpg
zgrada Primorsko goranske županije gomila (2).jpg (158.29 KiB) Pogledano 5670 puta

Radi se o zgradi površine 1800 četvornih metara sa 72 sobe u koju se može smjestiti oko stotinu osoba.
Prema ideji koja otpočetka postoji, na Slogin-kulu preselit će se sve županijske službe osim samog kabineta župana Zlatka Komadine i Ureda Županije koji ostaje u strogom centru, u Adamićevoj ulici. U novu zgradu će svih ostalih stotinjak zaposlenih koji danas rade u nemogućim uvjetima – na šest različitih lokacija. Govorilo se je i o preseljenju u zgradu bivše vojne komande ali ipak je odlučeno da se uzme zgrada do na Slogin kuli.

Zgrada je obukla novo ruho, stakleno. Zanimljiv makeover.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#6  PostPostao/la Adamić » 20.7.2011, 12:40

Idemo dalje. :putopisac: :slikanje: :zastava:

Ovih dan je započela i sanacija "Bijelog" nebodera na Kozali. Ovo su praktički pa povijesne fotke. Ne vidi se svaki dan sanacija nebodera , mislim da je ovo čak i prva sanacija najvećih riječkih nebodera izgrađenih 70 -tih i 80 tih. U biti je... Kozala dosad nije imala nikakvu sanaciju, je neke sitne zakrpe, eševi također, Čandekova također i to je to. Ovoliko skela na jednom objektu. Stvarno je mnogo.

kozala neboder (1).jpg
kozala neboder (1).jpg (141.74 KiB) Pogledano 5583 puta

Rijeka sad ima drugačiju vizuru s mora.

kozala neboder (2).jpg
kozala neboder (2).jpg (135.87 KiB) Pogledano 5583 puta

kozala neboder (3).jpg
kozala neboder (3).jpg (41.59 KiB) Pogledano 5583 puta

Radove izvodi Intergradnja iz Solina. Pazi čovjek me gledao dok sam fotkao. :lol: Pa pozdrav radniče. :pozdrav:

kozala neboder (4).jpg
kozala neboder (4).jpg (133.63 KiB) Pogledano 5583 puta

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#7  PostPostao/la nikola » 20.7.2011, 20:55

Saniran je i vulkanski neboder na Pećinama, koji je isto zahvaljujući antenama mobilnih operatera obukao novo ruho i dobio dobru toplinsku izolaciju.
Adamiću, na zadnjoj slici je u prvom planu zgrada na kojoj se vidi niša. Treba u traženje povijesti zgrade. Ne zaboravi da je do toga bila kapelica...
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#8  PostPostao/la Adamić » 20.7.2011, 21:02

Da ,znam zapela mi je već za oko i poslikao sam ju. To je bila jedna od starih kapelica na Goljaku.. Zapravo tako se je trebala zvati Kozala.

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#9  PostPostao/la nikola » 21.7.2011, 14:58

Još jedna sa Grobničke rive

sam27431280x768.jpg
sam27431280x768.jpg (218.89 KiB) Pogledano 5582 puta
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#10  PostPostao/la nikola » 22.7.2011, 21:17

Neboder umotan u zeleno sa lukobrana

img32051280x768.jpg
img32051280x768.jpg (208.21 KiB) Pogledano 5582 puta

vidi, vidi, još je nešto zamotalo u zelenu mrežu...

img32061280x768.jpg
img32061280x768.jpg (305.65 KiB) Pogledano 5582 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#11  PostPostao/la Adamić » 9.9.2011, 15:10

Stanari obnavljaju pročelje Krešimirove 34

Krešimirova 34.jpg
Krešimirova 34.jpg (20.13 KiB) Pogledano 5598 puta

Nova fasada i drvenarija stoje više od milijun kuna

RIJEKA U tijeku je obnova pročelja zgrade u Krešimirovoj 34, nasuprot željezničkog kolodvora. Kako saznajemo od Tomislava Štimca, direktora upravitelja zgrade Rijeka Stana, riječ je o velikoj investiciji koja će stanare i vlasnike poslovnih prostora u toj kući stajati milijun i 111 tisuća kuna. U sklopu investicije planira se zamijenti i drvenarija na objektu, dok je tijekom ljetnih mjeseci završena obnova fasade unutrašnjeg dvorišta te željeznih ograda na balkonima.
– Zgrada je velika, površina iznosi 1.840 četvornih metara pa je zato tako visoka cijena zahvata, kaže Štimac te dodaje da se vlasnici stanova još od 1999. godine pripremaju za ovaj projekt. Naime, oni sredstvima pričuve u ovom zahvatu sudjeluju s 356 tisuća kuna, a kako pričuva iznosi četiri kune po kvadratu, neki vlasnici mjesečno plaćaju čak 540 kuna. Od spomeničke rente dobiveno je 444 tisuća kuna, dok je kreditno zaduženje 311 tisuća kuna. Završetak radova najavljen je za kraj listopada, kada će na zgradi zablistati pročelje svijetlozelene boje.

duskom

Post broj:#12  PostPostao/la duskom » 9.9.2011, 15:53

I upravna zgrada JPS-a je sređena - izvana ( a i iznutra) je SUPER !!

upravna zgrada JPS-a (1).jpg
upravna zgrada JPS-a (1).jpg (138.08 KiB) Pogledano 5594 puta

upravna zgrada JPS-a (2).jpg
upravna zgrada JPS-a (2).jpg (117.96 KiB) Pogledano 5594 puta

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#13  PostPostao/la nikola » 11.9.2011, 19:40

Ima već neko vrijeme da je ova zgrada obnovljena. Nalazi se preko puta kapucinske crkve. Lijepa je. Šteta da cijeli niz zgrada nije obnovljen ima tu krasnih kuća!

Ciottina.jpg
Ciottina.jpg (162.15 KiB) Pogledano 5593 puta

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#14  PostPostao/la Adamić » 12.9.2011, 01:21

Čudi me da nisam stavio sliku ove zgrade. Inače cijeli taj potez dobio je nove sadržaje. Tu je nekoć bila urarska radnja. Više o tome ispod.

Nema više urarske radnje u Ciottinoj
Uraru vrijeme isteklo - deložiran nakon 38 godina

Emil Gabrielis.jpg
Emil Gabrielis.jpg (46.96 KiB) Pogledano 5593 puta

Emil Gabrielis nakon 38 godina iseljen iz svoje urarske radnje, Foto: V. KARUZA

Autor: Biljana Savić
Objavljeno: 18. ožujka 2011. u 12:39

Nisam platio zakupninu 3, 4 godine. Nema posla, nisam imao odakle. I prije su bili najavljivali deložaciju, ali su je odgađali. Ovaj put nije bilo milosti, ali su me ipak zatekli iako sam znao da će mi kad-tad zapečatiti vrata

Deložirali jučer ujutro urara iz Ciottine ulice. Točno u 9 sati na vrata urarske radnje 77-godišnjeg Emila Gabrielisa pokucala je ruka zakona iz gradske uprave. Čim ju je vidio, znao je koliko je sati. Znao je da je njegova poslovna karijera istekla. Kud će, što će, uraru Emilu nije preostalo ništa doli početi kupiti stvari. Samo, odakle početi? Koji dio prvi iznijeti iz radnje, kad je svaki dio inventara s radnjom srastao, ukorijenio se na istom mjestu još od 1973. godine, pitanje je koje je mučilo Emila.

Stigoše jutros kao partizani, jedna mlada ženskica mi je rekla – imate pola sata da ispraznite prostor. Znate, ja sam polunepokretan, taman sam izašao iz bolnice jer sam imao trostruki prijelom ruke. Pa da su mi barem dali rok od nekoliko dana da se iselim kao čovjek, kaže nam gospodin Gabrielis.
Na ulici

Pa što ćete sad?

Nemam pojma. Nemam ni dopunsko zdravstveno osiguranje, sad sam bio više od mjesec dana u bolnici, nemam čime platiti 3 i nešto tisuće kuna za hospitalizaciju. Izbacili me na ulicu, izbacili su mi na ulicu posao i ljubav kojima sam posvetio čitav život.

Nepoznat dug

Jučer od gradske uprave nismo uspjeli dobiti informaciju o tome koliko zapravo Emil Gabrielis duguje Gradu za zakupninu, jer su svi meritorni po tom pitanju bili na službenom putu.

Pa koliko mjeseci niste platili zakupninu?

Ma vraga mjeseci, nisam je platio 3-4 godine. Nema posla, nisam imao odakle. I prije su bili najavljivali deložaciju, ali su je odgađali. Ovaj put ipak nije bilo milosti, ali su me ipak zatekli iako sam znao da će mi kad-tad zapečatiti vrata, kaže nam urar Emil, koji je radnju otvorio prije skoro 40 godina i odonda u njoj sam radi.

Ali ova je radnja još starija, prije 1973. godine držao ju je jedan bivši oficir JNA, kaže nam urar Gabrielis, koji se poslom urara bavi još od 1954. godine. Nakon što je završio školu, počeo je kao šegrt kod pokojnog urara Filipaja.

"Kao urica"

On vam je bio na Korzu, preko puta stare Name, radio sam ja u međuvremenu i u INA-i na poslovima precizne mehanike, ali i u amaterskom kazalištu kao glumac. Ali ljubavi prema urarstvu i satovima nije bilo spasa. Od 1974. godine neprestano sam u ovom poslu i sve je radilo »kao urica« dok nije počeo ovaj nesretni Domovinski rat. Odonda je sve krenulo nizbrdo.

Pitamo ga je li imao neke poznate mušterije.

Kako ne? Osim puno, puno cijenjenih liječnika, dolazili su k meni sa svojim satovima i biskup Mile Bogović i mons. Ivoslav Linić. Ma puno ih je bilo, samo se ovoga trena, ovako uzrujan, ne mogu svih sjetiti, morate me razumjeti. Evo, sad kad sam se vraćao kući nakon deložacije opet sam pao na stubama pred kućom i opet ozlijedio ovu istu ruku koja mi je još uvijek nepokretna, a raskrvario sam i glavu.

Jasno je Emilu to da je sukladno zakonu deložiran, zna i to da je 40 godina radio posao koji voli, da je došlo vrijeme i za mirovinu, ali opet mu nekako teško što ga baš deložiraše, izbaciše, što nije izašao kao čovjek. U biti, urara Emila deložirao je mali interes mušterija za uslugama urara. U prostor ove urarske radnje uselit će najvjerojatnije servis za mobitele ili računala

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#15  PostPostao/la Adamić » 20.9.2011, 22:35

Završena je već obnova nebodera na Kozali. :bravo: Uspoedite bjelinu s ostalim neboderima u pozadini.
bijeli neboder (1).jpg
bijeli neboder (1).jpg (121.25 KiB) Pogledano 5615 puta

Autor fotke gorgoroth

Sljedeće

Vrati se na: Arhitektura