Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Topnicki Polozaji Iznad Djecje Bolnice Kantrida

Riječka fortifikacija tvori jednu od najvećih i najsloženijih objekata u Hrvatskoj.
CroSkulls
Gost
Gost

Teme: 2

Topnicki Polozaji Iznad Djecje Bolnice Kantrida

Post broj:#1  PostPostao/la CroSkulls » 29.5.2019, 11:55

Pozdrav, ispricavam se ako je netko vec pisao o ovim polozajima, ali posto sam se nedavno doselio u zapadni dio Rijeke, te setao po mom novom kvartu, naisao sam na nekakve vojne bitnice, slicne kao one na Pulcu.....po meni bit ce ili nekakvi topovi ili protuzracna obrana iz II svjetskog rata. Okvirno receno polozaji se nalaze 10tak minuta hoda sa glavne ceste , poslije bolnice kantrida u pravcu Opatije....

Zanima me ciji su to polozaji bili, sta se uopce tamo nalazilo, te ima li netko mozda kakve slike iz tog vremena....

predrag
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Re: Topnicki Polozaji Iznad Djecje Bolnice Kantrida

Post broj:#2  PostPostao/la predrag » 17.6.2020, 13:05

radi se o njemačkim protuzrakoplovnim položajima u okviru tzv. njemačke obrane grada sa mora i zraka izgrađeno 1944. godine. U Marčeljevoj dragi nalazila se cijela mreža tunela i zemunica čiju gradnju je počela talijanska vojska a Nijemci još proširili . Nalazili su se preko puta današnjeg marketa i tenis centra nekad zvano Veleravni.

kigor
Gost
Gost

Re: Topnicki Polozaji Iznad Djecje Bolnice Kantrida

Post broj:#3  PostPostao/la kigor » 3.1.2023, 19:39

A ako je zapadnije, onda se radi o seriji bunkera na Biviu. Svi iznad ceste a u smjeru Preluka ima nekoliko uz samo more

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Riječki bunkeri i utvrde