Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Gradske plaže

Šetnice, planine, plaže, životinje, biljke unutar PGŽ-e... posebna rubrika kućni ljubimci u kojoj možete pogledati gdje se sve nalaze veterinarske stanice te njihove ocjene , pseće plaže i parkovi te rasorave o ostalim kućnim ljubimcima poput mačaka, kanarinaca i sl.
gost

Re: Gradske plaže

Post broj:#31  PostPostao/la gost » 5.6.2012, 09:32

Plaža Ploče danas dobiva plavu zastavu

Danas s početkom u 11 sati zavijorit će se plava zastava na plaži Ploče ispod bazena Kantrida, a koju će podignuti gradonačelnik Vojko Obersnel i pročelnik Odjela za razvoj Srđan Škunca, najavili su jučer Eda Rumora, Tanja Saulig Brajdić, Marin Kirinčić i Marko Randić. Rijeka ima dvadeset plaža, no ove godine samo će dvije plaže imati zastavu ( :ruka )koja promiče ekološke standarde i standarde kvalitete življenja – plaža Ploče i plaža Kostanj, koja će svoju plavu zastavu dobiti sutra.
Da bi neko kupalište imalo istaknutu eko zastavu, nije dovoljno čisto more, saznajemo, već je važno da se na njemu provode određeni programi te da cijeli prostor ima biološku raznolikost, naglasila je Tanja Saulig Brajdić iz Odjela gradske uprave za razvoj.
...
(Iz NL)

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 22

Post broj:#32  PostPostao/la Fiuman » 9.6.2012, 17:16

A da bi more bilo sigurno za kupanje tu se ja pobrinem za uzorke...i mogu će da je plaža Ploče super plaža...osim što od nje ljudi naprave plažu koja je odbojna većini Riječana...ali kada nije drugačije...

gost

Post broj:#33  PostPostao/la gost » 9.6.2012, 17:29

A kvaliteta mora ostalih plaža?? Daj nam informaciju iz prve ruke ;) :zastava:

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#34  PostPostao/la Fiuman » 9.6.2012, 17:48

Biti će na stranicama ZZJZ...a iz prve ruke...Kostrena super...pećine ovisi...to moram još pogledati jer to nije moj dio....a 3. Maj, Kantrida su onako....Kantrida ispod stadiona bolje od 3. Maja...a pseća plaža nije baš kako treba...psi se ne žale...ali ljudima ne preporučam...a Ploče sve 5

gost

Post broj:#35  PostPostao/la gost » 2.7.2012, 15:28

A ja sam mislila da se PLAVA zastava zaslužuje a ne da se kupuje! :shock:

Grad Rijeka plaća 33 tisuće kuna za dvije Plave zastave

Udruga Lijepa naša naplaćuje postavljanje Plave zastave na plaže, odnosno jedinice lokalne samouprave koje žele dobiti Plavu zastavu Udruzi Ante Kutle plaćaju godišnju članarinu. Prema riječima Srđana Škunce, pročelnika Odjela gradske uprave za razvoj, urbanizam, ekologiju i gospodarenje zemljištem, Grad Rijeka Udruzi Lijepa naša u 2012. će platiti članarinu od 33 tisuće kuna. Iz Grada nam je pojašnjeno da to ne znači da Grad plaća 16 tisuća kuna po zastavi: ”Taj je cjenik vezan na fondaciju iz Kopenhagena, a pročelnik ga trenutno nema kod sebe pa je predložio da se kod same udruge raspitate za cijene članarina.” Mi smo se navedenoj Udruzi obratili još26. lipnja, međutim, nikakav odgovor do dana današnjeg dobili nismo.

Pročitajte u cijelosti http://www.rijekadanas.com/plava-zastav ... nom-bratu/

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#36  PostPostao/la nikola » 2.7.2012, 20:58

Riječanka napisao:A ja sam mislila da se PLAVA zastava zaslužuje a ne da se kupuje! :shock:

Grad Rijeka plaća 33 tisuće kuna za dvije Plave zastave

Kakve nebuloze!
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#37  PostPostao/la Fiuman » 2.7.2012, 23:34

Plava zastava dodjeljuje se na razdoblje od jedne godine, odnosno sezone
za plaže u Hrvatskoj to je od 01.06. do 30.09., a za marine od 01.06. do 31.12. Kandidature odobrene od strane nacionalnog ocjenjivačkog suda prosljeđuju se ,eđunarodnom ocjenjivačkom sudu za Plavu zastavu i to je konačna odluka...

Eleonora
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Teme: 7

Post broj:#38  PostPostao/la Eleonora » 13.8.2012, 17:22

nekoliko svježih sličica sa Sablićeva... : sunce

sablicevo1.jpg
sablicevo1.jpg (326.92 KiB) Pogledano 4264 puta

sablicevo2.jpg
sablicevo2.jpg (207.33 KiB) Pogledano 4264 puta

sablicevo3.jpg
sablicevo3.jpg (173.26 KiB) Pogledano 4264 puta

sablicevo4.jpg
sablicevo4.jpg (298.39 KiB) Pogledano 4264 puta

.....i jedna sa plaže za pse pored Brajdice : psic

plaza-za-pse-1.jpg
plaza-za-pse-1.jpg (174.01 KiB) Pogledano 4264 puta

nešto više o toj (jedva dočekanoj) psećoj plaži možete pročitati ovdje
No, poštovani čitaoče, od toga prihvati ono što ti se svidi, jer misliti ovo ili ono, ne protivi se vjeri i budi mi zdravo! (Francesco Glavinich)

gost

Post broj:#39  PostPostao/la gost » 13.8.2012, 19:27

Na Sablićevom smo se mi sa foruma pred malo goli kupali...

gost

Post broj:#40  PostPostao/la gost » 13.8.2012, 23:50

salsoul napisao:Na Sablićevom smo se mi sa foruma pred malo goli kupali...

:ruka

gost

Post broj:#41  PostPostao/la gost » 13.8.2012, 23:52

Riječanka napisao:
salsoul napisao:Na Sablićevom smo se mi sa foruma pred malo goli kupali...

:ruka

:lol: :lol:

Eleonora
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Teme: 7

Post broj:#42  PostPostao/la Eleonora » 14.8.2012, 12:38

bez dokaza ništa ne vjerujemo.
fotke na sunce! :kava:
No, poštovani čitaoče, od toga prihvati ono što ti se svidi, jer misliti ovo ili ono, ne protivi se vjeri i budi mi zdravo! (Francesco Glavinich)

gost

Post broj:#43  PostPostao/la gost » 21.10.2012, 08:07

Plaža Ploče nagrađena u akciji “Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku 2012.”

Riječkoj plaži Ploče, smještenoj ispod novog bazenskog kompleksa na Kantridi, u petak je u Dubrovniku dodijeljena nagrada za najbolju plažu, u sklopu akcije Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku 2012.”. Plaža ploče proglašena je najboljom u kategoriji urbane / mjesne plaže, u akciji koju organizira Hrvatska gospodarska komora. Istraživanje kvalitete u sklopu ove akcije proveo je Institut društvenih znanosti Ivo Pilar iz Zagreba, a sva događanja prati HTV kroz emisiju „Boje turizma“.

ploce09.jpg
ploce09.jpg (783.64 KiB) Pogledano 4266 puta

Nagradu za plažu Ploče preuzeo je gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel.

- Drago mi je da je Rijeka prepoznata kao turistička destinacija, kao grad s prekrasnim plažama i morem izvrsne kakvoće. Naime, posljednjih je godina uloženo puno truda, znanja, ali i novaca u izgradnju moderne komunalne infrastrukture koja je omogućila da riječko more, nakon niza desetljeća, postane ponovno čisto. Isto tako, puno se ulaže i u uređenje gradskih plaža i vjerujem da će riječke plaže, u godinama koje dolaze, otkrivati sve više domaćih i stranih turista – rekao je Obersnel.

Direktor Turističke zajednice grada Rijeke Petar Škarpa, koji je također prisustvovao dodjeli nagrade izjavio je: – Ponosni smo na ovaj uspjeh i osobno smatram da je plaža Ploče svakako zaslužila ovu nagradu, a najbolji pokazatelj toga su građani i posjetitelji Rijeke koji su ju doslovno okupirali u dvije kupališne sezone koliko je uređena. Riječke plaže stalno dižu kvalitetu svoje ponude i uređenosti, izdana je i brošura u kojoj su predstavljene, pa se nadamo i novim priznanjima u budućnosti.

Izvor: Rijekadanas

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#44  PostPostao/la Adamić » 1.11.2012, 18:21

Mislio sam da nitko nije spomenuo da je Rijeka dobila plažu za pse a kad ono vidim da je Eleonora već stavila. :lol: :gore Lijepe slikice.

A ništa ja ću svejedno dati kratak izvještaj te plažice. Početkom srpnja u istočnom dijelu grada, na Pećinama, uređena je nova plaža za pse Brajdica, pa je tako Rijeka dobila i drugu plažu za pse.

Brajdica plaza za pse (1).jpg
Brajdica plaza za pse (1).jpg (185.8 KiB) Pogledano 4849 puta

Brajdica plaza za pse (2).jpg
Brajdica plaza za pse (2).jpg (597.39 KiB) Pogledano 4849 puta

Plaza za pse_2.JPG
Plaza za pse_2.JPG (51.51 KiB) Pogledano 4849 puta

40.000,00 Kn je stajalo opremanje i uređenje ove male plažice

Brajdica plaza za pse (3).jpg
Brajdica plaza za pse (3).jpg (413.17 KiB) Pogledano 4849 puta

I za kraj jedna fotkica iz daljine, da se vide za par godina promjene koje će uslijediti ovdje , planira se nova marina a i novi kont.terminal će ubrzo biti gotov.
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

Mira K
ĆO !!!
ĆO !!!

Teme: 2

Post broj:#45  PostPostao/la Mira K » 10.1.2014, 18:34

Plaža do koje se dolazi skalama a točno je ispod doma umirovljenika na Kantridi.... neznam ime ( možda Razbojna?) Do nje se dolazi preko stijena, baš je nepristupačna. Nemam sliku, poslikat ću je.

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Priroda