Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

HNK Rijeka

Sportske teme.
BIEN_NSK
Šta da ?
Šta da ?

Re: HNK Rijeka

Post broj:#1006  PostPostao/la BIEN_NSK » 27.12.2021, 13:41

Adamić napisao:Rijeka muči borbu s privlačenjem navijača. Sjećam se i 2017. kad je osvojila naslov nije mogla doma napunit tada novi stadion od 6000 mjesta gdje je barem zadnjih 10 utakmica trebalo pisat RASPRODANO. Treba gradit loklapatriotizam. Mnogi ga žele smanjit. A ni naš kraj baš ne živi u potpunosti uz Rijeku. Ima još puno mrzitelja Rijeke i pljuvatelja po našem gradu i kraju.

Evo i sad u borbi za naslov , slaba je podrška. Euforije nema nigdje. Rijeka je jedva okupila 2 700 navijača protiv Istre i trenutno je prva. Hajduk je recimo uz obaveznu covid potvrdu i velik broj antivkasera rasprodao stadion protiv Osijeka i to svih 32 000 ulaznica iako je 6 bodova iza Rijeke. Okej karte su im po 30 za odrasle i 5 kn za djecu a kod nas su od 100 do 180 kn. za obične navijače (Z i I tribina gdje se nalaze najvjerniji i najbrojniji navijači ) Po meni ne treba ni badave davat cijenu karte a još manje dijeliit karte besplatno .Izvoli platiti ako ces gledat!

Hajduk rasprodao Poljud za utakmicu protiv Osijeka: Prodano više od 32 tisuća ulaznica

sam klub bi se trebao potrudit vise, marketing je los, ponuda u fan shopu nikakva, skupe karte na dan utakmice...

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#1007  PostPostao/la Adamić » 27.12.2021, 14:36

Po meni potrudili su se i više nego treba. Treba biti zahvalan na milijunima koji održavaju klub a mi sa svojim ulaznicama i da nas je 30 000 ne bi bitno bas promijenili budget kluba jer samo od prodaje igrača se može živjet. To kažu i navijači hajduka jer su stalno 3- 4 na tablici godinama.

Marketing je okej. Ne znam što bi još trebalo izmisliti da ljudi dođu na utakmice. Vući ih za rukav ? Nekad previše reklame dosadi i bude kontraprodouktivna. Ono molim te dođi nas gledat.

Ponuda u novom internet shopu se promijenila ovih dana.
https://shop.nk-rijeka.hr/

Skupe karte jesu. Za pretplatnike je okej . No ovim načinom života mnogi nemaju vrememan ići na svaku utakmicu. Ne bi rekao ni da je cijena karte najveći problem. A onima koja je skupa karta bit će skupa karta i od 5 kn.Tj. neće ju znat cijenit.

Ne znam možda kukamo previše i trebamo biti zahvalni. Drugi smo najgledaniji klub u državi. Dakle niti Dinamo koji u Zagrebu samo ima milijun i 400 tisuća s okolicom ne gleda nitko već 10 godina... Imamo 140 000 pratitelja, simpatizera na društvenoj mreži Facebook! Dakle Rijeka je svojim rezultatima i radom stekla simpatizere diljem Hrvatske.
Ne znam vremena se mijenjaju. Sad je sve dostupno iz "naslonjača" .

Uglavnom nije nam toliko niti loš lokalpatriotizam iako mislimo da je. Mislim radimo na njemu. Ima uspone i padove. Živ je i održava se. Recimo Istrijani su slabi lokalpatrioti, u sportskom smislu pogotovo.
Alen Vitasović Hajdukovac Istrijan tovar.png
Alen Vitasović Hajdukovac Istrijan tovar.png (524.89 KiB) Pogledano 11298 puta

Npr.Alen Vitsović rođeni Istrijanin..koji pjeva na čakavici..navija za Hajduk! Baš nedavno je i pjesmu napravio.
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#1008  PostPostao/la Adamić » 27.12.2021, 23:31

Facebook stranica Zona Dinamo donijela tablicu o ovosezonskoj gledanosti klubova s prostora bivše Jugoslavije. Rijeka da nije zakazala posjećenost lako je mogla biti u TOP 3.
Broj navijača u regiji  doma stadioni nogometni klubovi hajduk Zvezda Rijeka Dinamo Zeljeznicar 2021.png
Današnja objava ponukana je nedavnom izjavom Komnena Andrića koji je izjavio kako ova momčad zaslužuje veću podršku Dinamovih navijača, posebno u "malim" utakmicama HNL-a o kojima ovisi naslov prvaka Hrvatske te europski nastupi iduće sezone.

Povodom toga malo smo se bacili na analizu najgledanijih nogometnih klubova na području EX-YU na polusezoni 2021. - 2022. - gledajući samo domaći teren u nacionalnim ligama. Brojke Dinama su porazne, zapravo sramotne. Usporedbe radi - Partizan ima prosjek od 2.280 ljudi što je za samo sedam manje od Dinama. To znači da smo na rubu ispadanja iz TOP 10, ako je to uopće bitno s ovako mizernim brojkama. Bolno zvuči činjenica da se među 10 najgledanijih klubova čak njih pet iz Bosne i Hercegovine našlo ispred Modrih kad u obzir uzmemo sve parametre i potencijal Dinama u usporedbi s navedenim klubovima.

Zašto je to tako? Uzroci su brojni, ali uz sve to došlo je do toga da prosječan navijač Dinama može smisliti više izlika i alibija za neodlazak na Maksimir nego navijač Hajduka za neosvajanje naslova
Broj navijača u regiji doma stadioni nogometni klubovi hajduk Zvezda Rijeka Dinamo Zeljeznicar 2021.png (813.1 KiB) Pogledano 11275 puta

Iz komentara:
Ante Matić NP
Općina Posušja ima manje stanovnika nego tri veće zgrade u Zagrebu a imaju veći prosjek gledatelja od Dinama.
Sramota za sve koji žive u gradu Zagrebu glume velike navijače a neidu nikako na utakmice osim ako dolazi neka veća Europske momčadi

Sudeći po komentarima .Mislim da je glavni dinamov današnji razlog nedolaženja navijača, to da se izgubila navika dolaženja navijača na stadion. Jednom kad se izgubi ta nit... ovako izgleda..ni najjači niti najskuplji dinamo u povijesti ga ne može više vratit!

Marin
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Teme: 10

Post broj:#1009  PostPostao/la Marin » 28.12.2021, 11:17

Po meni stadioni igraju ulogu u današnjem danu i gospodarstvu, u današnjem društvu.
Da mi izgradimo Rujevicu do kraja, kad bi se sve tribine stavile pod krov, dodalo se još malo konforta i ugođaja/sadržaja po modelu stadiona u UK, Spanjolskoj, Sjevernoj Europi, mislim da bi puno više ljudi dolazilo na utakmice i kod nas u Rijeci.
Ljudi imaju busy živote, svoje brige i svašta nešto, ako idu nekamo vikendom u današnjem danu to je u prvom redu da bi se relaksirali. Da bi imali neki lijep ugođaj, a sama nogometna utakmica je spektakl koji pridonosi tom ugođaju tih 90 minuta, dok je infrastruktura u kojoj se odvija ono što garantira da je život tih 90 minuta doista ugodan.
Kad je ugodnije ići s obitelji ili s djevojkom u multipleks kino, onda će prosječni čovjek ići u kino, a ako je više manje sličan ugođaj a pri tom više društveno "kul" ići na neogometnu utakmicu, onda će nedeljom čovjek rađe ići na utakmicu.
Naravno, moderni i ugodni stadion per se je ok ali nije ni on dovoljno, i klub mora pokazati zabavnu igru uz neke zdrave vrijednosti. Po mogućnost imati veliku tradiciju i povijesti. Ali mi taj dio imamo s Miskovićem, najzdraviji smo klub u Hrvatskoj i možda u regiji, igramo lijep nogomet i krenulo se i u promociju velike i najdugovječnije nogometne tradicije koju baš mi imamo u Hrvatskoj. Fali nam samo moderni stadion. Riječani su u glavnom postali komotni, i to s pravom, svakako mnogo komotniji (uz purgere) nego ljudi u ostatku regije. Bonkulovski, bi se reklo na fiumanskom. Što je u redu, ljudi traže komfort i ugođaj u svom životu, a budući da su klubovi sad privatne firme, trebaju se baš oni potruditi da takvu uslugu nude svojim mušterijama-gledatljima.

Pričam uvijek o prosječnim ljudima, ne pričam o nama koji od malena pratimo klub kao neki važni identitetski faktor, ili nešto što vidimo kao "naše", kao dio svoje šire obitelji i svojih vrijednosti.

Uvjeren sam da će npr posjecenost ful skociti u Osijeku sad kad otvore novi stadion. A da će se isto desiti kod nas kad dovršimo Rujevicu (ili obnovimo majstorski Kantridu, svakako Kantrida ima jedan specifični štih i blizina moru i najlijepšem gradskom kvartu bi pridonijela još više u tome da privuće gledatelje koji bi se mogli prije ili poslije utakmice prošetati na novom lungomare s obitelji, ručati/večerati u dobrim restoranima oko stadiona itd).

BIEN_NSK
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#1010  PostPostao/la BIEN_NSK » 28.12.2021, 11:28

Marin napisao:Po meni stadioni igraju ulogu u današnjem danu i gospodarstvu, društvu.
Da mi izgradimo Rujevicu do kraja, kad bi se tribine stavile sve pod krov, dodalo još malo konforta kakva imajju stadioni u UK, Spanjolskoj, Sjevernoj Europi, mislim da bi puni više ljudi dolazilo na utakmice i u Rijeci.
Ljudi imaju busy živote, svoje brige i svašta nešto, ako idu nekamo u današnjem danu to je za se relaksirati. Imati neki lijep ugođaj, a utakmica je spektakl koji pridonosi tom ugođaju tih 90 minuta.
Ako je ugodnije ići s obitelji ili djevojkom u kino, onda ću ići tamo, ako je više manje sličan ugođaj a pri tom više društveno "kul" ići na tekmu, onda će nedeljom čovjek rađe ići na tekmu.
Naravno, moderan stadion per se je ok ali nije dovoljno, i klub mora pokazati zabavnu igru i neke zddrave vrijednosti. Ali mi taj dio imamo s Miskovićem, fali nam moderni stadion. Riječani su u glavnom postali komotni mnogo komotniji (uz purgere), nego ostatak regije. Bonkulovski, bi se reklo na fiumanskom. Što je u redu, ljudi traže komfort i ugođaj, a budući da su klubovi sad privatne firme, trebaju se potruditi da to svojim mušterijama i ponude.

Pričam ovjde o prosječnim ljudima ne pričam o nama koji od malena pratimo klub kao važni identitetski faktor, ili nešto što vidimo kao "naše", kao dio svoje šire obitelji i svojih vrijednosti.

Uvjeren sam da će npr posjecenost ful skociti u Osijeku sad kad otvore novi stadion. A da će se isto desiti u nas kad dovršimo Rujevicu (ili obnovimo majstorski Kantridu, svakako Kantrida ima jedan specifični štih i blizina moru i najlijepšem gradskom kvartu bi pridonijela još više gledatelja koji bi se mogli prije ili poslije tekme prošetati na novom lungomare ručati/večerati u dobrim restoranima oko stadiona itd).

ma i prosjecni ljudi ce ic dok je in,dok smo medju prvima ili se igra evropa, od takvih nema kruha

ja po svom isklustvu kazem da marketing je nikakav(osim slikanja klinaca za fejs) u fan shopu oni nemaju pola toga...nema zimskih kapa, nema pola asortimana a i ono sto imaju je malo(samo da se ode u neki engleski fan shop se nadje ideja) a sto se tice ulaznica...pa mislim samo da jedna obitelj iz istre koja bi dosla na izlet i usput pogledala tekmu cim cuje cijene ce odustat(naravno ne mislim da mora bit djabe al neke pakete ulaznica su mogli izmislit)
Ako zelis dovest ljude moras i nesto stvorit, ponudit...pogotovo dok nas mazi rezultat

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#1011  PostPostao/la Adamić » 28.12.2021, 12:42

Marin napisao:Uvjeren sam da će npr posjecenost ful skociti u Osijeku sad kad otvore novi stadion. A da će se isto desiti kod nas kad dovršimo Rujevicu (ili obnovimo majstorski Kantridu, svakako Kantrida ima jedan specifični štih i blizina moru i najlijepšem gradskom kvartu bi pridonijela još više u tome da privuće gledatelje koji bi se mogli prije ili poslije utakmice prošetati na novom lungomare s obitelji, ručati/večerati u dobrim restoranima oko stadiona itd).

Osijek je prije covida u sezoni 2018/2019 uspio u cijeloj Slavoniji privuć oko cca 2100 vjernih navijača na utakmicama (protiv Dinama i Hajduka nisam ubrajao jer tu klubovi najviše nabijaju posjetu) .
https://hrnogomet.com/hnl/gledateljiKlu ... Order=desc

Često znam bacit oko na skyscrapercity.com forum. https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... 5/page-291
Slika
Osijekov stadion imat će 12.800 sjedećih mjesta, a vrijednost radova stadiona i pripadajućeg kampa škole nogometa procjenjuje se na 50 milijuna eura. Izgradnja je započela 2018 i bila je zapela. Predviđa se završetak krajem 2021. godine.

Kao i kod Rijeke kad se zatvori mađarski kapital, slijedi povratak u realne HNL okvire i kaljužu preživljavanja. Tako da je ovih 10 naših godina prosperiteta trebalo cijenit bolje.

Glavni sponzor Osijeku je Lőrinc Mészáros. Jedan od najbogatijih u Mađarskoj. Spominju ga kao drugog po redu. Milijardu dolara težak.
https://nk-osijek.hr/klub/sponzori-i-partneri/

On i Orban se spominju kao vrh korpucije u Mađarskoj.
https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 61_EN.html

Tko je sad na čelu kluba, uprave ? Većinski vlasnik Lorinc Mesaroš na mjesto predsjednika kluba postavio je svog čovjeka od povjerenja, Ferenca Sakalja. Jer kao vlasnik još jednog kluba ne može bit u još jednom.
A i jedan Riječanin je Vladimir Čohar član Uprave.

Prema trenutno važećim pravilima kontinentalne nogometne organizacije zabranjeno je da dva kluba koja imaju istog vlasnika odnosno u kojima ista osoba ima prevladavajući utjecaj sudjeluju u istoj fazi europskog klupskog natjecanja. Zbog toga je Mészáros morao formalno odstupiti iz jednog od klubova, a na koncu je odabrao NK Osijek.

– “Budući da Lőrinc Mészáros također ima ulogu u Puskás Akademiji, mogao se pridržavati pravila UEFA-e samo ako je dao ostavku u jednom od dva kluba pa je odlučio formalno napustiti NK Osijek.”, potvrdili su za G7.hu iz komunikacijskog odjela Grupe Mészáros. Istovremeno iz tvrtke na pitanja o vlasništvu u tvrtki NK OS d.o.o. u koji je ušao fond BETA te tko stoji iza njega nisu dali konkretan odgovor. Mađarski portal sugerira da bi UEFA-e bilo u interesu saznati tko ima udio u privatnom fondu BETA kako bi se vidjelo je li Mészáros na ovaj način samo zaobišao njena pravila.

Slična situacija je u europskom klupskom nogometu bila aktualna prošle godine kada je ždrijeb Lige prvaka u istu grupu spojio RB Leipzig i Red Bull Salzburg obzirom da su povezani s Dietrichom Mateschitzom odnosno tvrtkom Red Bull, no UEFA je naposljetku odlučila u korist klubova, bila je dosta popustljiva te joj je bilo dovoljno da su u Red Bull Salzburgu ključne upravljačke pozicije preuzeli novi ljudi koji formalno nisu imali poveznica s RB Leipzigom, a ni samom tvrtkom Red Bull.
https://www.nacional.hr/lorinc-meszaros ... nk-osijek/

BIEN_NSK
Šta da ?
Šta da ?

Post broj:#1012  PostPostao/la BIEN_NSK » 22.1.2022, 13:47

Preuzeto sa FB stranice Plavo bijeli otok :nk rijeka:

U susret 1.000-tom HNL dvoboju HNK Rijeke s Dinamom 30. siječnja na Maksimiru (17:30) treba pojasnit (onima koji ne znaju) zašto Rijeka ima najviše (999) susreta dok Osijek (995), Dinamo (994) i Hajduk (994), jedini klubovi koji su odigrali svih dosadašnjih 30 prvenstava, nemaju …
Moramo se vratiti u sezonu 1995/96 gdje je sustav odigravanja bio podjeljen u 1. A ligu (12 klubova) i 1. B ligu (10 klubova) koji su nakon 22 kola igrali ponovno Ligu za prvaka (10 kola) i još dvije paralelne Lige za A i Lige za B (po 14 kola) poznate kao i Liga za bedaka … Kako je Rijeka u Ligi 1. A završila pretposljednja daljnju fazu prvenstva igrala je u Ligi za A (završila na 3. mjestu iza Šibenika i Segeste), dok su ostali spomenuti klubovi igrali Ligu za prvaka i time je Rijeka odigrala više kola i najviše utakmica u HNL-u. Ovakav sustav odigravanja lige napušten je već sljedeće sezone 1996/97.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#1013  PostPostao/la Adamić » 22.1.2022, 14:05

Smiješan sustav natjecanja je tada bio ali dobro je znati taj podatak. :gore

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#1014  PostPostao/la Adamić » 1.2.2022, 09:37

Alen Vitasović slavi nedavni poraz Rijeke.
Alen Vitasović slavi nedavni poraz Rijeke.png
Alen Vitasović slavi nedavni poraz Rijeke.png (209.11 KiB) Pogledano 10885 puta

Kantrida76
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 44

Post broj:#1015  PostPostao/la Kantrida76 » 14.2.2022, 19:25

Ovisno o dinamici izgradnje, ali svakako ove godine, Vukovar će konačno dobiti spomenik posvećen djeci ubijenoj u ratu. Zaključak je to sastanka održanog u Vukovaru na kojem su se našle sve zainteresirane strane: Rozika Fischer, predstavnica majki ubijene vukovarske djece, Stjepan Kovačević uime UHDDR-a Bogdanovci, Nenad Barinić, likovni umjetnik koji je osmislio vizualno rješenje spomenika, Dejan Bošnjak, izvođač radova, potom Damir Mišković i Luka Ivančić, predsjednik i direktor HNK Rijeka, te u ulozi domaćina Filip Sušac, dogradonačelnik Vukovara.

https://www.novilist.hr/novosti/hrvatsk ... tu-rijeka/

Lokalpatrioti Rijeka
Administracija
Administracija

Teme: 80

Post broj:#1016  PostPostao/la Lokalpatrioti Rijeka » 3.3.2022, 23:28

Slika

Napravili smo zastavu Nk Rijeke u gifu. Širimo našu ljubav prema klubu. :nk rijeka:
Gif možete naći na stranici Preuzimanja
http://www.lokalpatrioti-rijeka.com/fan ... reuzimanja
Dovoljno je u komentar na FB ubacit gif.
FORZA FIUME

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#1017  PostPostao/la Adamić » 10.12.2022, 13:54

Da li je slučajno ? Baš kad se priča o obnovi stadiona u Hrvatskoj , našle su se slike Rujevice s novim krovom.
Nova Rujevica krov ZDL studio  (3).jpeg
Nova Rujevica krov ZDL studio (3).jpeg (229.3 KiB) Pogledano 6649 puta

Nova Rujevica krov ZDL studio  (2).jpeg
Nova Rujevica krov ZDL studio (2).jpeg (215.43 KiB) Pogledano 6649 puta

Nova Rujevica krov ZDL studio  (1).jpeg
Nova Rujevica krov ZDL studio (1).jpeg (135.91 KiB) Pogledano 6649 puta

Izvor : ZDL studio

Marin
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Post broj:#1018  PostPostao/la Marin » 13.12.2022, 13:55

Bilo bi i vrijeme da Rujevicu dovrse. Ipak nije to neki veliki posao, a mnogo ce znaciti igracima i naravno prije svega gledateljima da ih skloni od vjetra i kise. Na stranu sto je gotova Rujevica estetski bas bonbon.

Marin
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Post broj:#1019  PostPostao/la Marin » 10.3.2023, 00:37

Probao sam se malo poigrati s idejom kako bi izgledalo da NK Rijeka prevede svoje ime na druge povijesne jezike grada. Ne bi bilo loše kad bi lokalpatriotski klub, koji je zapravo osnovan kao talijansko-govorni i službeno je sigurno prvi statut iz 1904 imao na talijanskom i na mađarskom (sva su sportska društva morala imati dvojezične statute u to doba), odao nekako vizualno počast i svom talijansko-govornom background-u.
Zanimljivo je da u nas čak ni u LaVoce (koji je partner kluba) nije u stanju nazvati klub talijanskim imenom (dok po pravilima i novinarskoj navici u Italiji, te prateći gramatiku talijanskog jezika, ime stranih klubova geografske naravi bi se morali prevesti na talijanski riječ, no zbog neke meni neshvatljive logike u LaVoce koriste samo hrvatski naziv - što poznavajući povijest tog kluba je još više nesmisleno - a i u tekstovima zvuči baš jako krivo gramatički).

U glavnom, kako zvuce ti prijevodi?

Talijanski
Associazione Calcio Fiume
AC Fiume

Logo Fiume 1.png
Logo Fiume 1.png (179.32 KiB) Pogledano 5834 puta

Logo Fiume 2.png
Logo Fiume 2.png (6.68 KiB) Pogledano 5834 puta

Čakavski
Balunsko Društvo Reka
BD Reka

Logo Reka 1.png
Logo Reka 1.png (107.21 KiB) Pogledano 5834 puta

Logo Reka 2.png
Logo Reka 2.png (7.24 KiB) Pogledano 5834 puta

Mađarski
Fiume Labdarúgó Egylet
Fiume LE

Logo Fiumei 1.png
Logo Fiumei 1.png (238.66 KiB) Pogledano 5834 puta

Logo Fiumei 2.png
Logo Fiumei 2.png (7.05 KiB) Pogledano 5834 puta

Neke note:
- Talijani koriste i "Club di Calcio" za NK, ali nekako AC je bolje prilagođeno našem NK. "Club Calcio" bez "di" se baš i ne koristi puno, mislim više zbog stilskih razloga nego drugo
- Nisam baš bio siguran kako prevesti "Klub" na čakavski, jer u čakavskom riječniku koji imam doma nema baš neke slične riječi, ako netko ima bolju ideju neka slobodno javi
- Mađarska riječ "Egylet" (društvo) je malo arhaična, sad se koristi "Egyesület", no tu su riječ mađari koristili u doba kad je Rijeka bila mađarska i zvuči elegantnije i klasičnije.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#1020  PostPostao/la Adamić » 10.3.2023, 10:48

Zanimljiv prilog. :gore

Ne znam baš da li je naš klub osnovan 1904. Nisu me uvjerili nikakvim dokazima u onoj zadnjoj knjizi. Samo bi poveznicu dao Vojvodina iz Novog sada ovih dana slavi 109. rođendan , osnovani su 1914. Starost ima nije donijela ništa novih navijača. Dapače i nisu nešto popularan klub u Vojvodini koja ima dosta velik broj stanovnika . Jedva im tisuću ljudi dođe na utakmici a na nekim i 500 . https://superliga.rs/sezone/2021-22/cal ... -22?page=5
Autonomna Pokrajina Vojvodina inače ima 1,9 milijuna ljudi.

Treba razumjet neke stvari, što se tiče jezika .

U našem kraju imamo i dan danas prisutan jak talijanski utjecaj a u Zagrebu npr. njemački utjecaj (germanizam), iz kojih su mnoge riječi nastale.
Da se vratimo na naš kraj. Iz tal.jezika nastaje poseban fiumanski jezik a čakavski ogromnu količinu riječi crpi upravo iz talijanskog i to brdo riječi. I ako se slaže Marin, ja bi to nazvao iskrivljeni jezik.

Koliko god se neki trudili da se hrvatski očisti to naprosto nije moguće. Po meni bolje, jer je sporazumijevanje među narodima lakše nego stalno izmišljat nove riječi samo da bi pokazali da smo drugačiji od drugih.

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Sport