Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Patricia Pavleković i Kristian Koso, najmlađi vijećnici u MO

Sve što ima veze s politikom u našem gradu.
Marin
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Teme: 10

Patricia Pavleković i Kristian Koso, najmlađi vijećnici u MO

Post broj:#1  PostPostao/la Marin » 12.7.2010, 02:52

Patricija Pavleković i Kristijan Koso iz Liste za Rijeku s 19 godina među najmlađim su vijećnicima izabranim u riječke mjesne odbore nakon svibanjskih izbora. Vijećnik MO Draga Koso prošle je godine završio Medicinsku školu, dok je vijećnica MO Pašac Pavleković studentica prve godine Ekonomskog fakulteta. Objašnjavajući što ih je natjeralo da praktički iz školskih klupa uskoče u politiku, oboje ističu kako su zaključili da je došlo vrijeme da se konačno čuje glas mladih.
– Ljudi uglavnom drže da su mladi previše nezreli za bavljenje politikom, ali vjerujem da se moramo uključiti. Vrijeme je da mi mladi probamo promijeniti naše društvo nabolje, kaže Pavleković.

Prvi pravi kontakt s politikom mladi vijećnici imali su kao promatrači na posljednjim lokalnim izborima, a u Listu za Rijeku učlanili su se na nagovor člana stranačkog Savjeta Arona Smešnog.
– Aron nas je upoznao sa strankom i ljudima u njoj. Cijela je stranka puna mladih ljudi, mislim da je prosjek godina negdje oko trideset. Nema starih koji bi nas nešto »tlačili« i sa svima možemo lako surađivati, priča Koso.
Prihvaćajući kandidaturu za mjesne izbore, kažu, nisu se ni nadali da bi mogli polučiti takav uspjeh.
– Prvi put sudjeluješ na izborima, a već si nositelj liste. Dijelili smo plakate i letke, a pomoglo je što nas ljudi u susjedstvu već dobro poznaju. Obećali smo postavljanje bežičnog interneta, kako bi svi u kvartu preko mjesnog odbora mogli praktički besplatno surfati, objašnjavaju Koso i Pavleković.

Predrasude

No, već na prvoj sjednici vijeća susreli su se s predrasudama i podcjenjivanjem od strane svojih starijih kolega.
– Stvarno su bili poprilično brutalni. Odmah su se udružili protiv mene. Prvo što sam čula bilo je: »Ma, ča ćeš ti mala tu. Ni to za tebe, ala hodi doma«, svjedoči Pavleković.
Na pitanje kako se suočila s time, Pavleković u šali odgovara: »Stavila sam štikle kako bih bila viša od njih«.
Ništa blaži »kolegijalni« odnos nije doživio ni Koso, koji kaže kako se u Dragi odvrtila praktički ista priča.
– Stariji vijećnici odmah su me htjeli uvući u razne dogovore. Odvlačili su me sa strane, ali bilo mi je odmah jasno na čemu sam. Nije trebalo dugo pa da čujem: »Ma premlad si ti da vodiš mjesni odbor, previše je to za tebe«. Na tako niskoj razini kao što su mjesni odbori, sve kombinacije su bile praktički već ranije dogovorene među strankama, kaže Koso.
Aron Smešny napominje kako je Koso praktički ušao u anale hrvatske politike, jer su se SDP i HDZ udružili u Dragi, samo kako on ne bi predsjedavao mjesnim odborom.
– Očito im je strah od toga da netko s 19 godina postane predsjednik mjesnog odbora bio dovoljno jak argument da se »skompaju« i prevladaju međusobne razlike. Ali, kada se govori o internetu onda im to Kristijan mora objašnjavati, zaključuje Smešny. (novi list)

http://www.listazarijeku.com/patricia-pavlekovic-i-kristian-koso-najmladi-vijecnici-u-mjesnim-odborima/

aj aj aj, ako su nam ljudi tako skloni dogovorima i sitnoj korupciji vec na ovakvom nivou, mos mislit kako je tek na nekom zupanijskom nivou, a da ne pricamo o saboru.
Ovakvi mladi su nada ove drzave i naroda, al su nazalost nada koja je malena i slaba... But time will tell :)

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Re: Patricia Pavleković i Kristian Koso, najmlađi vijećnici u MO

Post broj:#2  PostPostao/la nikola » 12.7.2010, 08:30

Mladi su uvjek naša nada, o čemu god da je riječ, pa tako (a naročito) u politici.
Mladi su željni, voljni, nevini, iskreni, ne rade i ne razmišljaju kao stariji kalkulanati i uhljebljači (uhljebljenci).
Na veliku žalost, sporo ili gotovo da se i ne mjenja ta svijest da mladi moraju čekati nekoga da umre, kako bi došli na njegovo mjesto.
To je kriva i 50-godišnja politika juge, gdje su drugovi mislili za tebe, ti si samo trebao ujutro doći na posao i radio-ne radio, plaća je išla.isti ti drugovi dan danas mlade gleda kao na nekoga tko će mu "ukrasti" fotelju i zato je u strahu.
Živjeli mladi! :gore
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#3  PostPostao/la Adamić » 12.7.2010, 14:02

Neka im je sa srećom a pogotovo curama. Jer je dokazano da žene pametnije sa manje novca ulažu u projekte dok muški imaju više love na raspolaganju i sve to brzo spiskaju .

Nije u redu da stariji ne poštuju mlade u mjesnim odborima. Te stare prdonje koje ništa ne rade prave se pametni nad mladima koji imaju puno više energije ,vizije jedino što mladima nedostaje je iskustvo.
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

predrag
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Post broj:#4  PostPostao/la predrag » 24.12.2014, 10:54

Patricija je kao mnogi mladi Riječani ubrzo nakon što je izabtana u MO , trbuhom za kruhom otišla u bijeli svijet

Vrati se na: Politika