Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

BRANKO MIJIĆ U NEDJELJOM U 2 - bez smjene vlasti 20 godina

Sve što ima veze s politikom u našem gradu.

U Rijeci je vrijeme za političke promjene ?

Da, dosta nam je tog SDP-a
4
100%
Ne , dobro nam je i ovako.
0
Nema glasova
Ne, znam. Svejedno mi je.
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 4

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

BRANKO MIJIĆ U NEDJELJOM U 2 - bez smjene vlasti 20 godina

Post broj:#1  PostPostao/la Adamić » 23.5.2010, 16:52

BRANKO MIJIĆ U NEDJELJOM U 2: Najveći riječki problem – 20 godina bez smjene vlasti

Slika

Gost emisije Nedjeljom u dva bio je glavni urednik Novog Lista Branko Mijić. U emisiji je komenitrao odnos redakcije i vlasnika Roberta Ježića. Glavni urednik Novog Lista rekao je i da, iako je vlasnik lista Robert Ježić (HDZ), list ne odrađuje posao ni za koga jer Novi list nema zvanje sluga. Na opasku voditelja Stankovića da se u Novom listu ipak ne piše o Ježićevim aferama vezanim uz poslovanje Diokija, Mijić je ustvrdio da je Novi list o tome pisao prije te da se po njegovom mišljenju, u slučaju razmirica između INA-e i Diokija, radi o normalnom poslovnom odnosu dvije tvrtke.

Branko Mijić u Nedjeljom u 2

Na pitanje voditelja koga smatra najvećom štetočinom na javno-političkoj sceni grada Rijeke, Mijić je odgovorio da je to, unatoč nekim zaslugama iz ratnog vremena, ipak Slavko Linić i to prvenstveno zbog niza pogrešnih odluka iz razdoblja od 2000. do 2003. godine dok je SDP bio na vlasti.
– U tom razdoblju je za Rijeku bilo moguće povući znatno više boljih poteza. Da je tadašnja politička elita vodila veću brigu o Rijeci, grad danas ne bi završio na margini ili repu hrvatske društvene scene.
Na konstataciju Aleksandra Stankovića da su se vladajuće strukture u gradu Rijeci, unatoč tome što ga gradonačelnik Obersnel ističe kao primjer transparentnosti, 90-tih godina ponašale po HDZ-ovom modelu stvarajući lokalne tajkune pomoću kojih danas drže vlast, Mijić je odgovorio da je najveći problem Rijeke u činjenici da već 20 godina u gradu nije bilo smjene vlasti.
– Ista vlast je već 20 godina na svojim pozicijama, ne samo što se tiče gradonačelnika nego i birokrata – operativaca koji su se duboko zabunkerirali dobivši time poligon za mnoge manipulacije i korupciju. Ne priželjkujem pri tome HDZ na vlasti, ali priželjkujem jednu ravnopravnu utakmicu koje danas nema. Nažalost, i HDZ se u svom odnosu prema Rijeci pokazao nezainteresirano prepuštajući je prešutno SDP-ovoj interesnoj sferi. Oni do danas nisu isprofilirali pravog kandidata s autoritetom, a kada se takva osoba i pojavi smijenjuju je. Uvjeren sam da bi lokalni izbori u gradu bili puno neizvjesniji da je HDZ kandidirao primjerice Kolindu Grabar Kitarović. Cijelu emisiju možete pogledati na linku
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=74344&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=4b8a1a3f4f (rd)

-------------------------------------------------------------------------------

Oslobodio se je naš Branko. Prije nisam imao priliku tako nešto čuti. :bravo:

Slažem se u svemu što je rekao. Rijeka treba promjenu vlasti . Ja ne znam da li to Riječani žive sa vrečicom na glavi ili šta ? Nešto tu gadno smrdi !
Linić je i dalje glavni i vodi presice u riječkom SDP-u . Sramota kad se zna da je cijelu riječku privredu srušio s nogu.
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

Ivo
Fiume e basta !
Fiume e basta !

Teme: 5

Re: BRANKO MIJIĆ U NEDJELJOM U 2

Post broj:#2  PostPostao/la Ivo » 23.5.2010, 17:10

ja znam da na sljedećim izborima glas ide listi za Rijeku ili PGS.

Mi smo ipak pre specifični da se stavljamo pod kapu HDZ ili SDP

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: BRANKO MIJIĆ U NEDJELJOM U 2

Post broj:#3  PostPostao/la Adamić » 23.5.2010, 19:18

Tako i ja svoj glas dajem nekome tko nije SDP ni HDZ . Svejedno kako će se zvati mogu se zvati i Šparoge , glavno je da dođe do promjena jer ovi su pustili korijene preduboko treba to iskorijeniti i staviti mladu klicu ako i ta bude loša opet ćemo ju promijeniti i staviti novu. :idea: :zastava:

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Re: BRANKO MIJIĆ U NEDJELJOM U 2 - bez smjene vlasti 20 godina

Post broj:#4  PostPostao/la Adamić » 4.8.2010, 18:23

Evo video je dignut pa možete pogledati isječak koji se tiče našeg grada.

:bravo: Svaka čast ,odlično je analizirao stanje.

Ima jedan grad koji je isto sličan nama ali malo drugačijeg predznaka. Naime u Gospiću vlada HDZ već 20 godina. Sada im je Darko Milinović alfa i omega cijelog tog područja tako da su sad još jači nego ikad. On odlučuje o svemu. Ali isto razvoj ne ide kako se planira. Ind.zone zjape neiskorištene a rekli bi kad se poklope iste političke strukture gore (država) i dole (grad) da razvoj mora krenuti no nije baš tako.Lički stanovnici ne uživaju demoktratske standarde. Novac je raspoređen tako da osigura uvijek pobjedu na izborima. Problem je kod njih kao i kod nas što ne postoji kvalitetna opzicija koji bi dovele promjene a ljudi ko ljudi u nekom svom filmu i kratkom pamćenju.

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Politika