Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Riječke ulice izvan Rijeke

Sve što ima veze s politikom u našem gradu.
Asterix
Quarnero
Quarnero

Teme: 3

Re: Riječke ulice

Post broj:#61  PostPostao/la Asterix » 25.12.2011, 23:50

Pa da, pravi planinarski dom :ljubav . Tako su kod nas Risnjak, Zavižan i hrpa drugih (onaj siroti Snježnik neću ni spominjat :cry: )
I gledam more gdje se k meni penje
i slušam more dobrojutro veli

gost

Post broj:#62  PostPostao/la gost » 31.12.2011, 08:28

Evo Fiume i u Los Angelesu :zastava:
Fiume i u Los Angelesu.jpg
Fiume i u Los Angelesu.jpg (313.91 KiB) Pogledano 4479 puta

Asterix
Quarnero
Quarnero

Post broj:#63  PostPostao/la Asterix » 1.1.2012, 23:31

LLeon napisao:Zanimljivo, Zagreb nema Riječku ulicu, ali je zato ima Beograd. Ovo ljeta, kad sam bio u Beogradu sam je htio potražit, ali to je neka skroz mala uličica i bila mi je totalno van ruke, a raspored prekrcan. : lupit se

Mi smo imali vremena pa smo je našli, i to jedva.
Dakle, Riječka ulica je jedna mala slijepa ulica. Gledano iz zraka, nalazi se u ovom dijelu grada:
Slika

bliže gledano:
Slika

na prvi pogled, situacija u ulici je poprilično kaotična, ali to je zato jer se gradi nekakva zgrada i sve je zakrčeno autima
Slika

pogled na obližnju zgradu potvrđuje da se nalazimo u pravoj ulici :ljubav
Slika

:zastava: :zastava: :zastava:

gost

Post broj:#64  PostPostao/la gost » 1.1.2012, 23:38

LLeon napisao:Zanimljivo, Zagreb nema Riječku ulicu, ali je zato ima Beograd.
Zagreb nas nikad nije j..o ni 5%

LLeon
Baniran
Quarnero
Quarnero

Teme: 4

Post broj:#65  PostPostao/la LLeon » 2.1.2012, 00:25

Asterix napisao:Mi smo imali vremena pa smo je našli, i to jedva.

:bravo: :bravoveliki: :zastava:
Bravo, bravo! Svaka čast za ulov.
U 4 dana sam prokrstario cijelim Beogradom, od Kalemegdana, Knez Mihajlove, Terazija preko Dedinja, Ade ciganlije, do Zemuna i Avale, ali Riječka ulica mi je uvijek bila nekako van ruke. Vidio sam je ja odmah na planu grada, ali tada nisam znao da na ovom forumu postoji ova tema, pa se zapravo nisam nešto pretjerano ni potrudio pronaći je.

Asterix
Quarnero
Quarnero

Post broj:#66  PostPostao/la Asterix » 2.1.2012, 01:05

nastavljamo u revijalnom tonu 8-)

Nitko nije spomenuo Osijek. Riječka ulica postoji i tamo, uvjerili se mi danas 8-)

Slika

Slika

Ova ulica je isto dead end 8-)
Slika

Slika

Slika

:zastava: :zastava: :zastava:

Asterix
Quarnero
Quarnero

Post broj:#67  PostPostao/la Asterix » 2.1.2012, 01:19

.. i još jedan mali oftopik, primijećen danas na A3 kad se sva moguća dijaspora vraćala doma

Ried im Innkreis ima tablice slične riječkima
Slika

Mene je podsjetila na onu iz Adamićevog potpisa.

Slika je preuzeta sa http://www.licenseplatemania.com pošto je već bio mrak da se fotka u vožnji.

Gost
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !
Rijeka, Kvarner i Gorski kotar !

Teme: 23

Post broj:#68  PostPostao/la Gost » 2.1.2012, 13:09

ilirija napisao:
LLeon napisao:Zanimljivo, Zagreb nema Riječku ulicu, ali je zato ima Beograd.
Zagreb nas nikad nije j..o ni 5%

Jedan mali offtopic, u vezi Zagreb nas nikad nije j..o ni 5%.
Radim novu putovnicu i sigurno ste primjetili da na njenim stranicama su svi "veći" gradovi i znamenitosti, osim Rijeke. Nisam mogao vjerovati kada sam vidio :shock: !

PA stvarno, mislim, do kuda smo došli, Rijeka stvarno njima ništa ne znači.

gost

Post broj:#69  PostPostao/la gost » 2.1.2012, 13:21

Tako je! Oznake su ovim redom, a Rijeke nigdje, kao nijedna riječka znamenitost :evil:

1. Ivan Meštrović, Povjest Hrvata, Zagreb
2. Krstionica kneza Višeslava iz Nina
3. Zagrbačka katedrala
4. Karlovac, tlocrt utvrde,današnja "Zvijezda"
5. Varaždin, Stari grad
6. Dvorac Trakošćan
7. Senj, kula Nehaj
8. Zadar, crkva Sv.Donata
9. Osijek, zgrada glavnog zapovjedništva
10. Šibenik, katedrala Sv.Jakova
11. Dvorac Veliki Tabor
12. Split, Dioklecijanova palača
13. Pula Arena
14. Dubrovnik, zidine
15. Vučedolska golubica

:(

gorgoroth

Post broj:#70  PostPostao/la gorgoroth » 2.1.2012, 13:59

E baš mi to ide na živce :lupiti: kao da živimo u drugoj državi :dole

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#71  PostPostao/la Adamić » 5.1.2012, 20:55

Opet su zaboravili Riječane i Primorce . :ne znam:

- Ispuštena je županija u kojoj je rođena hrvatska pismenost s Bašćanskom pločom, zakonitost s Vinodolskim zakonikom i u kojoj je odlična industrijska baština koju nosi Torpedo. Možda je to ispuštanje znamenitosti ove županije smiješno, no zapravo je tragično, zaključila je Turina-Đurić. (r-1)

Asterix odlični prilozi. :bravo: :zastava:
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#72  PostPostao/la nikola » 5.1.2012, 21:03

Zato će sada kad je pola vlade iz Rijeke, Primorja sa Kvarnera odmah mijenjati putovnicu i na svim stranicama biti će samo Rijeka.
Sic! Našim domaćim političarima nije stalo i ne zanima ih ništa iz ovog kraja, pa što bi onda purgeri, slavonci i ostali mislili na nas!
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

gost

Post broj:#73  PostPostao/la gost » 6.1.2012, 00:01

- Ispuštena je županija u kojoj je rođena hrvatska pismenost s Bašćanskom pločom, zakonitost s Vinodolskim zakonikom i u kojoj je odlična industrijska baština koju nosi Torpedo. Možda je to ispuštanje znamenitosti ove županije smiješno, no zapravo je tragično, zaključila je Turina-Đurić. (r-1)

Ovo kao da je namjerno.

Asterix
Quarnero
Quarnero

Post broj:#74  PostPostao/la Asterix » 6.1.2012, 00:10

Nismo jedina županija koju su izostavili. Nije fer, po meni, da su iz 3 županije istaknute po 2 znamenitosti.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#75  PostPostao/la Adamić » 12.1.2012, 17:54

Roberto Bartini u Fondu imena Grada Rijeke

Odbor za mjesnu samoupravu je na prošlomjesečnoj sjednici u Fond imena ulica Grada Rijeke uvrstio Roberta Bartinija. Prema riječima predsjednika tog Odbora Danka Švorinića, Bartini je na taj način postao kandidat za naziv jedne od ulica na području našega grada. Lik i djelo Riječanina koji je široj javnosti donedavno bio potpuno nepoznat, u posljednje vrijeme su ponajviše promovirali u udruzi Calculus, odnosno muzeju Peek & Poke. Osim ulice, postoji ideja da se po Bartiniju nazove i riječki Astronomski centar.

Roberto Bartini (ili Roberto Oros di Bartini) (14. svibnja 1897., Rijeka – 6. prosinca 1974., Moskva), bio je dizajner zrakoplova i znanstvenik. Rođen je 14. svibnja 1897. u Rijeci, (tada Fiume, Austro-Ugarska). Bio je aktivan uglavnom u Sovjetskom Savezu gdje je radi svog plemenitog podrijetla imenovan kao Crveni Baron.

Bartini završava gimnaziju 1915. godine te odlazi u školu pričuvnih časnika u grad Bansku Bystricu (Slovačka). Nakon što je 1916. diplomirao, Bartini je poslan na rusko-austro-ugarski front gdje je u lipnju 1916. bio zarobljen. U školu letenja upisuje se 1921. godine a već 1922. pristupa talijanskom tehničkom univerzitetu Politecnico di Milano. Bartini je postao član talijanske Komunističke partije u 1921. Nakon fašističkog preuzimanja Italije premješten je 1943. kao zrakoplovni inženjer na tajni zadatak u SSSR gdje radi na nekoliko inženjerskih zapovjednih dužnosti u sovjetskom ratnom zrakoplovstvu. U 1928. godini postaje šef odjela amfibijskog zrakoplovnog eksperimentalnog dizajna. Od 1938. do 1946. godine bio je u zatvoru gdje također nastavlja rad na novim dizajnima zrakoplova za tadašnje sovjetske zrakoplovne organizacije. Bartini je rehabilitiran 1956. godin. Objavio je i radove iz područja zrakoplovnih konstrukcija i tehnologije, aerodinamike, dinamike leta i teorijske fizike [2,3,4].

Najveći dio svog života proveo je u Rusiji i u svom izuzetnom djelovanju potpisao se kao konstruktor preko 60 aviona, kao fizičar prvi je na svijetu postavio danas skoro pa sveprihvaćenu teoriju višedimenzionalnosti i osobi koja je prema mnogim znanstvenicima rame uz rame sa Isaacom Newtonom. O kakvom se geniju radi govori i podatak da je sva njegova arhiva zapečaćena na 300 godina od godine njegovog rođenja. Veliki ruski inženjer Sergej Koroljev, koji je Jurija Gagarina prije točno pedeset godina poslao u svemir, prilikom preuzimanja dužnosti čelnika ruskog svemirskog programa zatražio je da mu mentor bude upravo Robert Bartini.
http://www.rijekadanas.com/roberto-bart ... da-rijeke/
--------------------------------------------------
Bravo. Ovo je super, jer se tako riječki znastvenik neće zaboraviti. :bravo: :zastava:

Pisali smo o njemu:
:arrow: viewtopic.php?f=98&t=1216
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Politika