Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Parlamentarni izbori 4.12.2011.

Sve što ima veze s politikom u našem gradu.

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima 2011.

Anketa je završila: 3.12.2011, 22:57.

HDSSB
1
2%
HDZ
2
5%
HNS
2
5%
HSLS
2
5%
HSP
1
2%
HSS
1
2%
HSU
1
2%
IDS
2
5%
LABURISTI
6
14%
Ladonja
1
2%
Lista za Rijeku
9
21%
Nezavisni igrači (npr. Bandić/Kerum)
0
Nema glasova
PGS
2
5%
Savez za promjene
1
2%
SDP
6
14%
SDSS
0
Nema glasova
Netko drugi
2
5%
Ne znam
3
7%

Ukupno glasova : 42

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Re: Parlamentarni izbori 4.12.2011.

Post broj:#211  PostPostao/la Adamić » 6.12.2011, 15:34

Da, naravno ali mislio sam u vidu novih političkih igrača na sceni. : govor

Laburisti su mi dobri a i don Grubišić koji ima petlje govoriti protiv crkve i države. Takve igrače želim.

HDSSB-osvojio je čak 6 mandata. :shock: Slavonija...je više regionalno glasala a kod nas PGS i Jurčić 0 mandata, koji podbačaj. Ladonja bi ušla u sabor da je bila u koaliciji sa Listom za Rijeku. Velika pogreška kad se pogleda koliko je potrošio Plinio Cuccurin na oglašavanje, bio je stalno po televizijama a to je jako, jako skupo.
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

Fiume1908
Quarnero
Quarnero

Teme: 3

Post broj:#212  PostPostao/la Fiume1908 » 6.12.2011, 20:14

Adamić napisao:HDSSB-osvojio je čak 6 mandata. :shock: Slavonija...je više regionalno glasala a kod nas PGS i Jurčić 0 mandata, koji podbačaj.

HDSSB je desna stranka pa i time krade glasove HDZ-u i HSP-u + slavonci su slavonci dok u Rijeci ima više onih došljaka nego domaćih koji su ovdje desetljećima..

Rijeka je došljački grad dok to Osijek,Sl Brod i ostali gradovi nisu ( tj ima posavljaka koji su prešli savu tokom rata 92)

LLeon
Baniran
Quarnero
Quarnero

Teme: 4

Post broj:#213  PostPostao/la LLeon » 6.12.2011, 20:28

Adamić napisao:Zlatko Komadina pakira kofere za Zagreb, vodit će resor prometa i infrastrukture

Ako je čovjek od riječi, Rijeka će dobit nizinsku prugu, a Krk novu luku i novi cestovno- željeznički most.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/K ... ma-razvoja

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=E ... 0470531944

gost

Post broj:#214  PostPostao/la gost » 6.12.2011, 20:36

Regionalne stranke iz našeg kraja i okolice (mislim na Primorije i Istru) uglavnom imaju biračko tijelo, uvjetno rečeno, lijevo orijentiranih glasača. (tj. lijevog-centra..bolje zvuči)

Slažem se da bi oni definitivno na izbore trebali izlazitu okupljeni u koaliciju (Lista za Rijeku, PGS, Ladonja...). Vjerujem da velik broj ljudi glasujući za Kukuriku više glasao protiv trenutnog stanja i HDZ-a nego direktno za njih. Isto tako velik broj lijevo orijentiranih glasača nije glasalo za regionalne stranke iz bojazni da će se na taj način izgubit njihov glas u smislu "sviđaju mi se ali tko zna koliko će uopće ljudi zaokružiti njih, pa taj moj glas neće značiti ništa"

Kao što je predhodnik rekao, HDSSB je desno orijentirana regionalna stranka koja je otela HDZ-u glasače kojima je već bio pun kufer HDZ-a i svega što su (ne)napravili za Slavoniju.
A da je Rijeka "došljački" grad je (i oduvijek je bio), ali većina ljudi se doselilo do 90-91. a manjina poslije tako da je tu stasala već 2.-3. generacija koja diše u riječkom duhu a to je uglavnom duh tolerancije a ne uskih nazora i pogleda.
Ovo je bazirano čisto na mojem razmišljanju proizašlom iz kontakata sa ljudima u našem gradu.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#215  PostPostao/la Adamić » 6.12.2011, 20:58

Jest li znali da je Zlatko Komadina rođen u Ljubljani 24.10. 1958. a živi u Poljanama. Negdje na području Liburnije ako se ne varam. Da između Lovrana i Opatije živi, sad sam provjerio. Raspravljali smo o onome koliko Riječana ide u sabor , ne znam sve je to slabo, nema tko štiti riječke interese a bastion smo SDP-a .
Zašto ga novinari nazivaju Riječaninom ako nije rođen ovdje a nema ni prebivalište. :ne znam:

Saborski zastupnici u 8 izbornoj jedinici.

1. ZLATKO KOMADINA, rođ. 24.10.1958., POLJANE, MENDERI 153
2. DAMIR KAJIN, rođ. 03.02.1962., BUZET, IVANA SANCINA 4
3. ŽELJKO JOVANOVIĆ, rođ. 26.11.1965., RIJEKA, EDE JARDASA 1
4. SILVANO HRELJA, rođ. 14.03.1958., PULA, ORBANIN 57
5. ROMANA JERKOVIĆ, rođ. 28.11.1964., RIJEKA, JANKA POLIĆA KAMOVA 40
6. IVAN JAKOVČIĆ, rođ. 15.11.1957., POREČ, 8. MARTA 1
7. TANJA VRBAT, rođ. 18.06.1979., VALICA, VALICA 31
8. NADA TURINA-ĐURIĆ, rođ. 11.07.1964., ŠMRIKA, BURIĆEVA 27
9. PEĐA GRBIN, rođ. 24.05.1979., PULA, VALKANE 6
10. VALTER BOLJUNČIĆ, rođ. 18.03.1960., PULA, PRADORLANDO 24
11. ANA KOMPARIĆ DEVČIĆ, rođ. 18.04.1976., RIJEKA, RADIĆEVA 36

Slika

LLeon napisao:
Adamić napisao:Zlatko Komadina pakira kofere za Zagreb, vodit će resor prometa i infrastrukture

Ako je čovjek od riječi, Rijeka će dobit nizinsku prugu, a Krk novu luku i novi cestovno- željeznički most.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/K ... ma-razvoja

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=E ... 0470531944

Linić je protiv projekta nizinske pruge.
http://www.rijekadanas.com/slavko-linic ... ske-pruge/

KarlaRi
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 1

Post broj:#216  PostPostao/la KarlaRi » 7.12.2011, 08:34

Adamić napisao:u Poljanama. Negdje na području Liburnije ako se ne varam. Da između Lovrana i Opatije živi,

: lud

Adamić napisao:Zašto ga novinari nazivaju Riječaninom ako nije rođen ovdje a nema ni prebivalište. :ne znam:

zato jer jako puno njih prijavi drugu adresu da bude na ovom popisu. žive sasvim negdje drugdje. imam živući primjer sa izbora od prije 4 godine, a radi se o nepoznatoj, anonimnoj osobi, do tada nikada medijski eksponiranoj.

LLeon
Baniran
Quarnero
Quarnero

Post broj:#217  PostPostao/la LLeon » 7.12.2011, 12:21

Kakve veze ima gdje je netko roden i gdje zivi? Nitko ne moze birat svoje roditelje niti mjesto rodenja. On je roden u Ljubljani jer, (lupam bez veze) starci su mu privremeno zivili tamo, mama mu se slucajno tamo zatekla, namjerno isla tamo rodit (ipak je to onda bila ista drzava). Danas zivi u Poljanama jer, (opet lupam) je htio pobjec iz gradske guzve, ima dobar pogled na Kvarner, nasljedio kucu...
To brojanje krvnih zrnaca i rasprava o mjestu rodenja i prebivalista je totalna debilana. Zlatko Komadina je gotovo cijeli zivot u Rijeci, tu se skolovao i radio. Bitno je ono sto covjek osjeca prema Rijeci i koliko rijecki dise.
Da li je Rijecanka, manje rijecanka jer, eto, silom prilika zivi u Klani. Cemo i njoj prebrojat krvna zrnca i pitat za mjesto rodenja? : lud
Komadina mi se svidja vise od 90% SDP-ovaca i mislim da ce bit dobar ministar prometa. :gore
Veceras cu ovdje stavit par slika (trenutno su mi nedostupne) da vidite jednu razliku izmedju Rijeke i Gospica i koliko politika ima utjecaja na razvoj nekog grada.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#218  PostPostao/la Adamić » 7.12.2011, 12:40

Rijeku bi trebao predstavljati Riječanin a ne tamo neki tamo iz Pazina koji nikad nije vidio Rijeku nit je upoznat s našim problemima, normalno takve zaboli ona stvar za naš grad.

Riječanin si ako si rođen ovdje ili ti je mjesto prebivanja ovdje.Tko će držati do našeg grada ako nećemo mi ? Svatko bi trebao držati do svojeg kraja u kojem je rođen , biti lokalpatriot pomoći svojem kraju iz kojeg si došao koliko možeš . No to još nijedan riječki političar dosad nije dokazao. Dosadašnji zastupnici iz Rijeke u Saboru nisu vodili brigu o svom gradu nego o svojim strankama, pamtite li u raspravama, da su ikad uopće, i spomenuli Rijeku.

Evo jedan primjer od svih KBC-a u Hrvatskoj naš riječki KBC dobio je najmanje novaca , kome je tome kriv ? Pa mi sami Riječani , zato što se ne znamo izboriti za sebe. Nego skidamo gaće svakome.

Riječanka je rođena ovdje i s time je Riječanka zauvijek. :zastava: :srce

teo

Post broj:#219  PostPostao/la teo » 7.12.2011, 13:27

Adamić napisao:Riječanin si ako si rođen ovdje ili ti je mjesto prebivanja ovdje

Znači Komadina je Ljubljančanin?

A netko tko danas dođe u Rijeku iz npr Ljubljane u dobi 50+ godina i prijavi se u Rijeku je Riječanin, iako ne zna ni hrvatski, niti je ikada živio ovdje?

Osim toga jedan dio Istrijanki dolazi na porod u Rijeku, jesu li i njihova djeca Riječani, iako se do srednje sigurno a možda ni do faksa neće pojaviti u Rijeci svojom voljom?

Adamić napisao:Svatko bi trebao držati do svojeg kraja u kojem je rođen , biti lokalpatriot pomoći svojem kraju iz kojeg si došao koliko možeš

A gdje su granice "mog" ili "tvog" kraja? Ako pričamo o Rijeci, nismo otok, gdje završava kraj kojemu trebam pomoći koliko god mogu? Na Rečini? Na Učke? Na Ćićarije? Na Kastve? Na Rupe? Na Grobniku? Na Snježniku? U Delnicama? U Fužinama? U Vrbovskom? U Kraljevici? U Crikvenici? U Senju? U Opatiji? U Lovranu? U Brseču? U Plominu? Na Pagu? Na Rabu?Ili pratimo trenutne političko administrativne granice županija? Pa se trudimo do pola Paga, a drugu polovicu ignoriramo?

Ili smijemo pomagati/djelovati samo unutar granica grada Rijeke?

Smije li neki Goranin, koji se doselio u Rijeku pomagati i Rijeci i svom rodnom kraju ili je to "izdaja"?

Hoće li razvoj npr Delnica biti smatrano za pomoć riječkim lokalpatriotima ili pak izdaja. Da li se treba prvo Rijeka razviti do max pa tek onda pomagati okolinu ili smijemo pokušati ravnomjerno razvijati sva mjesta na ovom području?

Puno pitanja, ima li odgovora koji nisu parole?

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#220  PostPostao/la Adamić » 7.12.2011, 13:35

Ja govorim o službenim/ administrativnim mjeilima po kojem je netko Riječanin a ne o osjećajima tko se kako osjeća.

KarlaRi
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 1

Post broj:#221  PostPostao/la KarlaRi » 7.12.2011, 14:37

Adamić napisao:Rijeku bi trebao predstavljati Riječanin a ne tamo neki tamo iz Pazina koji nikad nije vidio Rijeku nit je upoznat s našim problemima, normalno takve zaboli ona stvar za naš grad.

piši u Zagreb da nam promijene izborne jedinice. drugačije ne ide.

moja sestra je rođena u zagrebu. tamo je živjela 3 godine. iglrom slučaja ili silom prilika. nikada se nije osjećala zagrepčankom.

baka od mojeg muža rođena je u bribiru. igrom slučaja ili silom prilika. cijeli život živi u slavoniji i osjeća se slavonkom (iako nosi morčiće :zastava: ).

smijem ja tipkati na ovom forumu kad sam u zagrebu ili se ni to ne smije?

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#222  PostPostao/la Adamić » 7.12.2011, 14:52

Današnji Novi list donosi:

PROMJENE KUKURIKU KOALICIJA MIJENJAT ĆE DIJELOVE IZBORNOG ZAKONA
Hrvatska s pet izbornih jedinica

Slika

Prekomjerno odstupanje u broju birača po izbornim jedinicama moglo bi utjecati na rezltate izbora, upozorio je Ustavni sud, pa se te razlike moraju ispraviti
ZAGREB Novoj parlamentarnoj većini HDZ je ostavio i izradu izmjena Zakona o izbornim jedinicama što ih je u svojem izvještaju u prosincu 2010. godine naložio Ustavni sud zbog velikog raspona u broju birača između pojedinih izbornih jedinica. Zakon o izboru zastupnika propisuje da se jedinice određuju Zakonom o izbornim jedinicama »tako da se broj birača u izbornim jedinicama ne smije razlikovati više od pet posto«. Međutim, Ustavni sud je konstatirao da su se na parlamentarnim izborima 2007. godine »pojavila prekomjerna odstupanja u broju birača«, pa je tako deveta jedinica imala stotinjak tisuća birača više nego četvrta jedinica. Prije godinu dana Ustavni sud je čak upozorio da bi stoga izbori mogli biti nesuglasni s Ustavom jer bi odstupanja u broju birača mogla izravno i neposredno utjecati na rezultate.
To se nije dogodilo, Kukuriku koalicija bi s obzirom na broj dobijenih glasova uvjerljivo pobijedila kako god da izgledale izborne jedinice.

Nalog Ustavnog suda

No, nove vlasti morat će izvršiti nalog Ustavnog suda, a pritom će trebati uvažiti i njihovu preporuku da se, sukladno Zakonu o izboru zastupnika, »pri određivanju izbornih jedinica, koliko je to najviše moguće, vodi računa o zakonom utvrđenim područjima županija, gradova i općina«.
Kako doznajemo u Kukuriku koaliciji već su spremili nacrt zakonskih izmjena koji bi ispunio oba kriterija što ih je postavio Ustavni sud. Na idućim parlamentarnim izborima stranke bi se trebale natjecati za naklonost birača u pet izbornih jedinica, umjesto u deset. Tih pet izbornih jedinica sastavilo bi se grupiranjem cijelih županija. Jednu bi jedinicu činilo pet slavonskih županija (Vukovarska, Osječka, Virovitička, Brodsko-posavska i Požeško-slavonska) dok bi se četiri dalmatinske županije (Šibensko-kninska, Zadarska, Splitska i Dubrovačko-neretvanska) našle zajedno u drugoj jedinici. Nadalje, jedna izborna jedinica pokrivala bi prostor Zagreba i Zagrebačke županije, a izborna jedinica bi okupila i Istarsku, Primorsko-goransku i Ličko-senjsku županiju. Preostala jedinica zaokruživala bi Zagreb i obuhvaćala bi Međimursku, Varaždinsku, Krapinsku, Koprivničku, Bjelovarsku, Sisačku i Karlovačku županiju. U svakoj od pet izbornih jedinica birao bi se, zbog razlika u broju birača, drugačiji broj zastupnika.
Prije parlamentarnih izbora Državno izborno povjerenstvo radilo bi korekcije, pa bi se broj zastupnika u jedinici mijenjao sukladno eventualnim bitnim promjanama u broju birača. Ukupan broj zastupnika ostao bi sadašnjih 140.
– Na ovaj bi način glas svakog birača približno podjednako vrijedio, što sada nije slučaj, a ujedno bi se poštovala regionalna zastupljenost u Saboru, rekao nam je izvor iz SDP-a.

Regionalna zastupljenost

Sadašnja podjela Hrvatske na deset jedinica takva je da je u nedjelju 333 tisuće birača u četvrtoj izbornoj jedinici, koja je najmanja i 440 tisuća glasača iz devete izborne jedinice, koja je najbrojnija, biralo isti broj zastupnika. U četvrtoj jedinici po zastupniku je na izbore izašlo 14,9 tisuća birača a u devetoj, gdje je odaziv bio manji, za mandat je ipak trebalo više od 18 tisuća birača.

Golemi nesrazmjer

Najveći nesrazmjer u broju glasova po mandatu je između sedme i četvrte izborne jedinice. U sedmoj izbornoj jedinici na izbore je izašlo 64 posto birača, što je po svakom mandatu više od 19 tisuća ljudi, odnosno 4.100 više nego u četvrtoj izbornoj jedinici gdje je odaziv bio gotovo 63 posto. Tako je primjerice u četvrtoj izbornoj jedinici HDZ-u koji je osvojio četiri mandata za svaki taj mandat trebalo 12 tisuće glasova, dok je u sedmoj gdje je ta stranka također osvojila četiri mandata bilo nužno skupiti dvije tisuće i 300 glasovo više po svakom zastupniku.
Dražen CIGLENEČKI, Jagoda MARIĆ

LLeon
Baniran
Quarnero
Quarnero

Post broj:#223  PostPostao/la LLeon » 7.12.2011, 20:38

Adamić napisao:Ja govorim o službenim/ administrativnim mjeilima po kojem je netko Riječanin a ne o osjećajima tko se kako osjeća.

Ipak smatram da je puno bitnije koliko se netko osjeća Riječaninom i koliko netko "diše za Rijeku", a ne što mu piše rodnom listu u rubrici "mjesto rođenja", ili u osobnoj iskaznici pod "prebivalište i adresa stanovanja".
Svoje mjesto rođenja nitko ne može birat, a često se desi da ne živimo tamo gdje bismo htjeli, nego gdje nam političko- ekonomske (ne)prilike odrede.

Kako sam i obećao, nekoliko fotografija usporedbe Rijeke i Gospića, i utjecaj politike na razvoj nekog grada.
Svi više- manje znate kako izgleda riječki željeznički kolodvor. Ovo je slika koju ugleda svaki putnik koji dolazi iz smjera Zagreba i to tako stoji već godinama. Nažalost, nemam bolju, nego sam je morao cropat iz veće slike.
Slika

Nemojte gledat kašnjenje vlaka (toliko svi japanski vlakovi ukupno ne kasne u 30 godina), nego pogledajte u nebo- kroz krov perona. : lud
Slika

A sada malo Gospića. Prolazio sam kroz Gospić ovog ljeta i sasvim slučajno (moš mislit) :lol: sam se zatekao na željezničkom kolodvoru. Dočekala me glanc nova kolodvorska zgrada. Gotova, samo još fali namještaj.
Slika

Novi peroni, ispod 1. i 2. kolosijeka prolazi pothodnik.
Slika

Tko hoće može stepenicama, a tko ne ima i 2 nova dizala, u staklu.
Slika

Bez uvrede ikome, ali smatram da je u usporedbi sa Rijekom, Gospić najobičnija selendra.
Malo brojeva:
Kroz riječki kolodvor dnevno, radnim danom prođe 20 putničkih vlakova. 29 ako računamo i autobus za Lupoglav. I taj bus spada pod HŽ.
Kroz Gospić dnevno prođe čak 6 vlakova dnevno. U ljetnim mjesecima i 8 jer uvedu 1 par noćnih sezonskih Zg- St.

Zna se koji je, sada već bivši ministar iz Gospića. Pametnom dosta.

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#224  PostPostao/la Adamić » 7.12.2011, 20:53

Odličan prilog. Pa zna se da je Gospić utvrda HDZ-a , jedini veći grad u Hrvatskoj u kojem je HDZ osvojio vlast. : lud

Rijeka je utvrda SDP-a pa nisu ama baš ništa napravili za nas, dapače još su pogasili svu industriju koja je ostala i Riječku banku poslali u prošlost, kakvi kreteni. Slijedeće 4 godine s praznom blagajnom ne treba se previše nadati. Vidjet ćemo !

rijeka53

Post broj:#225  PostPostao/la rijeka53 » 7.12.2011, 20:55

... po toj sabloni, ima li nade da hObi bude kakoF maxi oFaj miniStar va kukuriku vlade pa da konacno
dobijemo KOLODVORE, zeleznicki i busni :?:

PrethodniSljedeće

• Similar Topics
    Odgovori
    Pogledano
    Zadnji post

Vrati se na: Politika