Prijava  •  REGISTRIRAJ SE !

Europska unija ZA i PROTIV (ulazak 30.6.2013.)

Sve što ima veze s politikom u našem gradu.

Jeste li za ulazak Hrvatske u Europsku uniju ?

Anketa je završila: 2.7.2011, 21:34.

Da
25
46%
Ne
29
54%

Ukupno glasova : 54

Fiume1908
Quarnero
Quarnero

Teme: 3

Re: Europska unija ZA i PROTIV

Post broj:#316  PostPostao/la Fiume1908 » 23.1.2012, 09:23

Sad će nam biti med i mlijeko!!! jer tako su nam rekli naši dragi političari no opet ćemo plakat i to prije 2014...

no narod je uvijek bio glup pa sada neka pati ..Ja dajem ruku u vatru da nam neće biti ništa bolje nego i gore.

Fiuman
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 22

Post broj:#317  PostPostao/la Fiuman » 23.1.2012, 09:28

A ja se zahvaljujem svima koji su pomogli da Rijeka izgleda dao Černobil, da ima loše ceste o kojima nitko ne brine, zahvaljujem se svima koji su Hrvatskom samostalnošću i neovisnošću pomogli da se u Rijeci zatvore sve firme koje su radile i hranile gladna usta, zahvaljujem se Dariu Vukiću što je uspio za tako malo vremena uništiti Croati-u Line, zahvaljujem se što imamo neovisnu državu u kojoj su ljudi gladni, preživljavaju a ne žive, prosvjeduju glađu da dobiju svoje zarađeno i zasluženo, plaču pred TV kamerama jer ih je država odbacila kao staru krpu...i da se najviše zahvalim svima onima koji su glasali za LOPOVE na vlasti koji su pokrali i uništili sve što se moglo zadnjih 20 godina....

HVALA VAM!

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 267

Post broj:#318  PostPostao/la nikola » 23.1.2012, 09:43

Danas, dan nakon Referenduma, nismo ništa pametniji. Ništa se posebno nije dogodilo. A neće ni svečanim potpisom, dizanjem HR zastave po jarbolima EU-e.
U sve dosadašnje asocijacije ulazili smo s ciljem, a da li je postignut? I u ovu ulazimo sa nekim ciljem, pa neka nam je sa srećom!
Anketa na forumu je suprotna rezultatima Referenduma. Glasalo je samo 54 člana, a rezultat je 54 protiv, 46 za ulazak u EU.
Tako i u državi, na glasanje je izašlo manje od 50 % glasača. To govori o letargiji, nezainteresiranosti i mišljenjem da se ništa ne može promjeniti.
Treba samo sjediti i kukati, novac će pasti sa neba. I na slijedećim izborima opet ne treba izlazak birača, oni ionako ništa ne mogu promjeniti...
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 926

Post broj:#319  PostPostao/la Adamić » 23.1.2012, 11:25

PGŽ: Čabrani 81 posto za Europu, Loparani jedini protiv

Autor: Tihana Tomičić

Slika

Grad Rijeka držao se prosjeka – za je bilo 69,4 posto, a protiv točno 30 posto Riječana. Zanimljivo je da je u Rijeci i odaziv bio na razini prosjeka PGŽ – točno 50 posto

RIJEKA – Primorsko-goranska županija glasala je na referendumu za dva posto »europskije« od cijele Hrvatske: 68,80 posto građana podržalo je ulazak u Europsku uniju, a 30,68 posto izjasnilo se protiv.

Referendumu se odazvalo točno pola upisanih birača, ili 50,15 posto, a najveća podrška Europi iskazana je u Gradu Čabru sa čak 81,93 posto!

Najmanja podrška proeuropskoj politici Hrvatske iskazana je u maloj Općini Lopar na Rabu, jedinoj gdje se natpolovična većina odlučila protiv Europe – 50,07 posto, i da je pitati Loparane, ovaj referendum ne bi uspio.

Cijeli Gorski kotar iskazao je ogromnu podršku europskoj politici, jer nema nijednog grada ili općine u Gorskom kotaru gdje podrška Europi nije premašila čak 70 posto – nakon Čabra tako slijedi Brod Moravice sa 77 posto, Skrad sa 75 posto, Delnice sa 74 posto kao i Lokve, Fužine i Ravna Gora, te potom Mrkopalj i Vrbovsko sa 70,8 posto. Što je goranska općina bliže granici sa Slovenijom, dakle Europskom unijom, to je postotak viši.

A osim blizine EU, vjerojatno je takvom rezultatu pridonijela i činjenica da je upravo goranski, naročito kupski kraj već iskoristio niz europskih fondova na vlastitom terenu, pa uspješno iskustvo pomaže u lakšoj odluci – za EU.

Postotak iznad 70 posto zabilježen je i u Opatiji (72,5 posto), Crikvenici (72,10), Općini Vinodolskoj (71,2), Lovranu (71,5 posto) i Mošćeničkoj Dragi (73,8). Grad Rijeka držao se prosjeka – za je bilo 69,4 posto, a protiv točno 30 posto Riječana.

Zanimljivo je da je u Rijeci i odaziv bio na razini prosjeka PGŽ – točno 50 posto.

Nasuprot ovim dobrim rezultatima, HDZ-ovska Općina Lopar bilježi najnižu podršku sa nekoliko promila iznad 50 posto protiv EU, dok se 48,17 posto građana izjasnilo za, što znači da se vodila napeta bitka.

Potom slijedi Općina Jelenje s podrškom za EU od 58 posto, dok je protiv bilo 40 posto građana, pa Baška sa 61 posto za i 31 posto protiv. U Gradu Rabu, dakle u susjedstvu Lopara, 59 posto građana podržalo je Europu.

Riječki prsten općenito spada u prosjek, kao i sama Rijeka – Čavle 64 posto, Kastav 70 posto, Kostrena 69 posto, Kraljevica 68 posto itd.

U Krku, 63 posto građana podržava EU, slično kao i u Puntu, Vrbniku, Malinskoj i Dobrinju najviše – 66 posto, dok na Cresu za Europu glasa 65 posto, a u Lošinju 63 posto građana.

Da politička orijentacija lokalne vlasti na koncu ne utječe na rezultat pokazuje primjerice Novi Vinodolski – dok u HDZ-ovskom Loparu većina glasa protiv, mada tijesno, Novi Vinodolski gdje je HDZ već dugo na vlasti ima 68,6 posto podrške za EU.

No, upravo Novi Vinodolski bilježi i najmanji interes za referendum, zajedno s Crikvenicom – odaziv je ondje bio najmanji, svega 40 posto, dok je primjerice u Loparu zabilježena natprosječna izlaznost, od skoro 60 posto.

Nemoguće je stoga povući granicu eurofilstva u PGŽ sukladno predznaku općinskih i gradskih vlasti – ovoga puta blizina već postojeće europske granice sa Slovenijom pokazala se ključnim faktorom za rast potpore birača referendumu za EU.

Izvor:http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/PGZ-Cabrani-81-posto-za-Europu-Loparani-jedini-protiv

Slijede statistike naših najvećih županija i gradova:

Slika

Slika

Slika

Slika
Izvor: Jutarnji
Rijeka - naša ljubav, naš način života :trobojnicasrce

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#320  PostPostao/la Adamić » 23.1.2012, 14:08

Leksikon, 23.1. - Što Riječani kažu o referendumu?
Slika

Prema potpunim rezultata Državnog izbornog povjerenstva, Riječani su se većinom izjasnili za pristupanje Hrvatske Europskoj uniji. Na 102 biračka mjesta jučer je izašlo 50,46 posto, odnosno 62.311 Riječana. Od toga se 43.276 birača - ili 69,45 posto - izjasnilo za, dok je protiv bilo 18.719 birača ili 30,04 posto. Nevažećih i neubačenih listića bilo je 316 ili 0,51 posto.

Kako Riječani komentiraju jučerašnji referendum, provjerili smo na Korzu. Saznajte na linku ispod

Kod: Označi sve
http://www.hrt.hr/index.php?id=466&tx_ttnews[tt_news]=149673&tx_ttnews[backPid]=465&cHash=611230c268

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#321  PostPostao/la Adamić » 24.1.2012, 15:18

I za kraj kako je glasala riječka okolica, toliko od mene u ovoj temi. :pozdrav:
-----------------------------------------------------------------------

REZULTATI REFERENDUMA ZA EUROPSKU UNIJU U RIJEČKOM PRSTENU
Kastavci najveći eurofili, u Jelenju najviše euroskeptika

RIJEKA Kastavci su najveći zagovornici Europske unije, a stanovnici Jelenja najmanji eurofili u riječkom prstenu, prema podacima s referenduma održanoga u nedjelju. Čak 70 posto Kastavaca izjasnilo se za EU, dok ulazak u Europu podržava 58 posto građana Jelenja.
Kako je poznato, EU je podržalo ukupno 68,8 posto građana Primorsko-goranske županije, i 69,4 posto građana Rijeke, a u usporedbi s tim podacima, Europska unija ipak je malo manje popularna u riječkom prstenu, gdje je u većini općina podrška ispod prosjeka Županije i Rijeke.
Konkretno, u Kastvu je za EU bilo 70,2 posto građana, a 29,4 protiv – pri čemu je odaziv bio natprosječan, čak 54 posto. Iako je drugdje praksa pokazala da veći odaziv znači manju podršku Europi, u »crvenom Kastvu« :lol: pokazalo se da su upravo proeuropski birači bili posebno motivirani na izlazak.
U Općini Jelenje, pak, svega 58,7 posto – ili čak deset posto manje nego na razini PGŽ – građana podržava EU, a protiv je 40,6 posto. I tu je odaziv bio relativno visok, iznad prosjeka Hrvatske, oko 53 posto.
U susjednoj Općini Čavle za EU se izjasnilo 64,7 posto birača, a protiv je bilo 34,8 posto građana. Slično se izjasnila i Klana – 66 posto za, a 32,2 protiv : ruka , a nije daleko ni Viškovo sa 67,7 posto za, i 32 posto protiv.
Iza Kastva, drugi i treći po podršci Europskoj uniji u okolici Rijeke su Kostrena i Kraljevica – sa 69,4 posto za i 30,4 protiv, odnosno sa 68,3 posto za i 31,3 posto protiv EU.
Najveći odaziv zabilježen je u Klani – 58,5 posto, što je za skoro deset posto iznad prosjeka PGŽ, a čak 15 posto iznad hrvatskog prosjeka.
Komparirati podatke s referenduma sa strukturom lokalne vlasti u tim sredinama zapravo nema smisla – osim Kastva, za koji se možda mogao očekivati maksimalni pro-EU rezultat, drugdje pravila nema. Jelenje koje ima najmanju podršku Europi »pripada« PGS-u, koji je oduvijek proeuropski orijentiran, pa se čini da rezultat više može imati veze s manje urbanom strukturom te općine. S druge strane, i Klana je mala sredina, udaljena od grada, no rezultat je ipak bio puno više »europski« od onoga zabilježenog u jednom dijelu Grobnišćine. Pravila, dakle, nema, osim pravila odaziva birača koji je bolji u manjim sredinama nego onima bližim gradu.
T. TOMIČIĆ

http://novine.novilist.hr/default.asp?W ... 328592863A

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#322  PostPostao/la nikola » 24.1.2012, 18:55

: šok
smajlić sa EU zvjezdicama. :lol:
JAPANSKI: リエカ KINESKI: 里耶卡 KOREJSKI: 리예카 GRČKI: Ριέκα HEBREJSKI: רייקה LATINSKI: Tarsatica

medo90
Quarnero
Quarnero

Teme: 5

Post broj:#323  PostPostao/la medo90 » 24.1.2012, 20:36

Kada sam išla 2010. u London, polazna zračna luka je bila Trst (Ronchi) što znači da smo u EU ušli u Sloveniji i još jednom prošli kontrolu (kao na svim aerodromima) u Trstu. Kad smo sletjeli u London, građani EU su samo nonšalatno prošetali do izlaza, a mi iz NON-EU zemalja još jednom u red i na kontrolu. Službenik nam je postavljao svakojaka pitanja. Jedan dečko iz grupe je morao odgovoriti na pitanje kako to da je sa 28 godina još uvijek student. Moja frendica koja je vlasnica škole stranih jezika je bila priupitana da li je ona bogata. Da, zato i letim Rayan-airom, odgovorila mu je. Mene je pitao kako to da sam tamo došla bez muža i gdje je on. :lupiti: :dole Slagah da je ostao u Rijeci, jer da sam odgovorila da je u Istanbulu na službenom putu, možda me ne bi bio ni pustio. Službenik je imao na glavi bijelu heklanu kapicu i bradicu bez brkova ala Pakistan, što me samo po sebi uopće ne smeta, ali nakon ovakvih pitanja je znakovito, pa nije bilo uputno reći da mi je muž u Turskoj, a ja "hanuma", eto, pobjegla dok ga nije bilo.... :riganje:
Da je ovo jedini i isključivi razlog da zbog ove "sitnice" glasam ZA ulazak u EU, bilo bi opravdano.
Neću ni navoditi one puuuuno bitnije stvari jer uvjerene EU skeptike je nemoguće razuvjeriti u njihovim stavovima. Što se i ne trudim.
Godinama već i sama izgrađujem skepsu i odmak prema mnogim suvremenim tekovinama zapadne civilizacije i pročitala sam mnoge retke i pogledala hrpu anti-SAD i anti-EU filmova. Ali da bi čovjek bio pravi skeptik mora imati i zdrav razum koji će i prema skepticizmu razviti skepsu. Istina je, obično, negdje na pola puta.
Nadalje, nitko mi nije ponudio model razvoja (možda za početak samo preživljavanja) predrage nam Hrvatske izvan omražene EU. Sa konkretnim rješenjima. Trudila sam se to pronaći u mnogim postovima, e-mailovima, na radiju, na TV.... ali nigdje ničega na tom tragu. Da je bilo, možda bi se mnogi, a i ja sa njima, bili zamislili nad referendumskim listićem. Ovako, ni milisekunde nisam dvojila što zaokružiti.
Šegrtica

nikola
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#324  PostPostao/la nikola » 24.1.2012, 21:31

medo90 napisao:Kada sam išla 2010. u London, polazna zračna luka je bila Trst (Ronchi) što znači da smo u EU ušli u Sloveniji i još jednom prošli kontrolu (kao na svim aerodromima) u Trstu. Kad smo sletjeli u London, građani EU su samo nonšalatno prošetali do izlaza, a mi iz NON-EU zemalja još jednom u red i na kontrolu. Službenik nam je postavljao svakojaka pitanja. Jedan dečko iz grupe je morao odgovoriti na pitanje kako to da je sa 28 godina još uvijek student. Moja frendica koja je vlasnica škole stranih jezika je bila priupitana da li je ona bogata. Da, zato i letim Rayan-airom, odgovorila mu je. Mene je pitao...

I kod nas je dužnost graničnog policajca postavljati pitanja takve vrste iz više razloga o kojima sada ne bi. Ovdje bi se osvrnuo na to što si htjela reći,a to je da osobe iz trećih zemalja (tako se zovu svi koji nisu u EU), moraju proći "filter" jer kada uđu, zakonski je jako teško te osobe vratiti na točku kretanja, a sve plaća država čiji je granični policajac pogriješio ( da ne govorim da i on stegovno odgovara). Zato ta suluda pitanja.
I još nešto što mi nikako da shvatimo. Mi mislimo da se svemir vrti oko nas, a velika većina nije nikada ni čula za Hrvatsku. ;)

medo90
Quarnero
Quarnero

Teme: 5

Post broj:#325  PostPostao/la medo90 » 25.1.2012, 08:47

Upravo tako Nikola. I u to sam se više puta uvjerila. Ne da ne znaju za nas, nego ni ne žele znati. Ako se ne pobrinemo sami za sebe, nitko nas drugi neće spašavati.
A ono sa graničnim provjerama i odgovornosti policije, sve je meni jasno, ali anegdota služi da se ljudi upitaju: Želim li ja biti u toj grupi ljudi koju službenici pitaju takve stvari ili bih rado prošetao do taksija bez da ma pitaju kada sam prebolio zaušnjake i do koje godine sam sisao prst?
Šegrtica

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#326  PostPostao/la Adamić » 20.1.2013, 01:13

Vijest dana u hrvatskim medijima!
Danas je slovenski ministar vanjskih poslova Erjavec izjavio da Hrvatska neće nikad ući u EU. :shock: Na što mu je naš gradonačelnik odgovorio da neće ni Slovenci ući na Jadran! :lol:
Ne znam čemu dizanje ovakvih tenzija između dva naroda. Sad će neki tamo naš seljo bero, namlatiti nekog Slovenca jer kao Slovenija ne voli Hrvatsku. Sve su za to krivi primitivni političari, kao i za rat između Srbije i Hrvatske, pogledajte Čehoslovačku bez rata svatko je na svoju stranu pošao.

luce
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 2

Post broj:#327  PostPostao/la luce » 20.1.2013, 18:09

Adamić napisao:Vijest dana u hrvatskim medijima!
Danas je slovenski ministar vanjskih poslova Erjavec izjavio da Hrvatska neće nikad ući u EU. :shock: Na što mu je naš gradonačelnik odgovorio da neće ni Slovenci ući na Jadran! :lol:
.

Neka vide Slovenci kako su Riječani duhoviti ljudi. :D

Adamić
Moderator
Moderator
Legenda foruma
Legenda foruma

Post broj:#328  PostPostao/la Adamić » 24.1.2013, 22:40

Milanović: Za obilježavanje ulaska u EU moramo smisliti nešto jeftino, a prepoznatljivo

Vlada je donijela odluku o osnivanju Odbora za obilježavanje pristupa Europskoj uniji, a u kojem će uz predsjednike države, Sabora i Vlade biti i ministri financija i kulture.
– Kultura i financije su najvažniji. To je trenutak u kojem će nas vidjeti cijeli svijet. Moramo smisliti nešto što nas neće previše koštati, a što će biti prepoznato, nešto što smo mi. E to će biti jedan kreativan zadatak, rekao je premijer. Uz to osnovana je radna skupina koja bi taj zadatak trebala odraditi na operativnoj razini, a u njoj će biti predstavnici Vlade, Sabora, Ureda predsjednika i nekoliko ministarstva.

------------------------------------------------
Samo dajte! : raketa : veselje Slika
Nadam se samo da neće Slovenci veto uložiti! :roll:
A koliko će nam bit bolje ako uđemo u E.U. vidjet ćemo!

z355ko
Volim Rijeku
Volim Rijeku

Teme: 3

Post broj:#329  PostPostao/la z355ko » 25.1.2013, 13:04

manje je važno kako ćemo slaviti ulazak u EU, nadam se samo da postoji način kako ćemo izaći ako nam se ne bude sviđalo(iako neki kažu da procedura za tako nešto ne postoji)
sjećate se,za ulazak u prošlu neprirodnu tvorevinu tekli su potoci malvazije, a za izlazak iz nje krv.
nadam se da će se ova raspasti prije nego uđemo
a vi pogledajte malo i drugačiju priču od one koju vam serviraju na HTVu i drugim korporatističkim medijima

http://europskaunija.yolasite.com/
bolje biti vjetar nego list

Vežičanka
Moderatorica
Moderatorica
Legenda foruma
Legenda foruma

Teme: 173

Post broj:#330  PostPostao/la Vežičanka » 25.1.2013, 13:57

Pa ne znam kako može biti gore nego što jest?
Ja se barem nadam nekom redu i zakonima što nekome nije u interesu da se provode.
Na primjer neisplaćivanje plaća. Kod nas je to nešto sasvim normalno dok je u razvijenom svijetu to nezamislivo. Zašto to nije kažnjivo djelo?
Ili što već više od dva desetljeća privatnici isplaćuju minimalac a ostatak na ruke. To već i vrapci znaju ali se ništa ne poduzima. Što radi financijska policija? Minimalac je zamišljen kao privremena mjera ako je poduzeće u teškoćama a ne da to bude norma koja se provodi 20 godina.
ima toga još puno.
Ali kako rekoh nekima ne odgovaraju zakoni koji bi se i provodili. :kava:

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Politika